شماره امروز: ۵۴۷

رییس قوه قضاییه بر صیانت از ارزش پول ملی تاکید کرد

| کدخبر: 120010 | |

بعد از اجرای برنامه‌های جدید دولت برای تنظیم بازار ارز و دلار و عملیاتی کردن ایده دلار تک نرخی، بسیاری از کارشناسان اقتصادی و تحلیلگران بازار اعلام کردند

گروه ایران|

بعد از اجرای برنامه‌های جدید دولت برای تنظیم بازار ارز و دلار و عملیاتی کردن ایده دلار تک نرخی، بسیاری از کارشناسان اقتصادی و تحلیلگران بازار اعلام کردند که یک چنین طرح‌هایی تنها در صورتی امکان موفقیت پیدا می‌کنند که ارکان مختلف نظام و قوای سه گانه کشور به دولت در زمینه عملیاتی کردن این ایده اقتصادی کمک و مشارکت کنند.

 بعد از اعلام حمایت فراکسیون امید و مستقلین مجلس از ایده ارزی دولت دوازدهم؛ روز گذشته رییس دستگاه قضا نیز از آمادگی قوه قضاییه برای حمایت از برنامه‌های اقتصادی دولت برای تقویت پول ملی و مقابله با اخلالگران اقتصادی خبر داد. اظهاراتی که بلافاصله با استقبال اهالی اقتصاد مواجه شد و ضریب اطمینان بیشتری به تصمیمات اقتصادی دولت داد.

رییس قوه قضاییه با تاکید بر حمایت همه‌جانبه دستگاه قضایی از دولت در صیانت از ارزش پول ملی گفت: ایجاد ثبات در بازار ارز از مولفه‌های مهم اقتصاد کشور است و بر همین اساس قوه قضاییه نسبت به سیاست‌های اخیر دولت برای ساماندهی و مدیریت بازار ارز حمایت کامل خواهد داشت. به گزارش میزان به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه؛ آیت‌الله آملی‌لاریجانی در ابتدای صحبت‌هایش در جلسه مسوولان عالی قضایی یکی از علل هجمه‌های روزافزون کشورهای سلطه و اذناب منطقه‌یی آنها به کشورمان را اقتدار نیروهای مسلح دانست و اظهار کرد: این اقتدار آنها را به هراس افکنده و موجب شده که مدام در جهت ایران‌هراسی گام بردارند اما به خوبی می‌دانند که جمهوری اسلامی در مقام دفاع از خود به هیچ عنوان کوتاه نخواهد آمد. رییس قوه قضاییه با اشاره به ادعاهای امریکا در زمینه مقابله با داعش نیز گفت: امروز امریکایی‌های فریبکار و حیله‌گر که خود داعش را ایجاد، تسلیح و تشویق کرده‌اند ادعای مقابله با آن را دارند. دروغ و فریبی بزرگ‌تر از این در روزگار معاصر ما وجود ندارد. ترامپ در کارزار رقابت‌های انتخاباتی به صراحت اذعان کرد که دولت امریکا داعش را به وجود آورده و با مسلح کردن آن، این گروه تروریستی را به منطقه ما گسیل داشته است. آملی‌لاریجانی در ادامه نیروهای مسلح را بزرگ‌ترین افتخار ملل مسلمان در عصر حاضر دانست و گفت: امیدواریم حق تعالی بیش از پیش بر کمال، سلامت، ایثار و پایبندی نیروهای مسلح به ارزش‌ها بیفزاید و ما بتوانیم قدردان ایثارگری‌ها و جانبازی‌های این عزیزان و خانواده‌های بزرگوارشان باشیم.

 حمایت از تقویت پول ملی

آملی‌لاریجانی در بخشی از سخنان خود با اشاره به التهابات اخیر در بازار ارز و تدابیر دولت برای مدیریت بازار اظهار کرد: بحمدالله با تدبیر دولت محترم تلاطم‌های موجود در بازار ارز تا حدی حل شده است گرچه توقع داشتیم که دولت محترم و بانک مرکزی زودتر وارد عمل شوند اما به هر حال قوه قضاییه از هر اقدامی در جهت صیانت از ارزش پول ملی و ایجاد ثبات در بازار ارز که لازمه کار اقتصادی است، حمایت همه‌جانبه می‌کند.

رییس قوه قضاییه با تاکید بر پشتیبانی از تعادل در بازار ارز و مجموعه اقدامات برای بستر‌سازی این امر تصریح کرد: نیروی انتظامی و سایر نهادهای امنیتی نیز برای اجرای سیاست‌های دولت در ساماندهی و مدیریت بازار ارز همکاری کامل را خواهند داشت و امیدواریم که دولت نیز برخی کاستی‌های موجود را اصلاح کند تا تجار و بازرگانان نیز نگران فعالیت‌های خود نباشند. آملی‌لاریجانی افزود: در بحث مبارزه با قاچاق کالا نیز امیدواریم که همه دستگاه‌ها با انجام وظایف قانونی خود تلاش کنند که اقتصاد ملی از این ناحیه آسیب نبیند. براساس این گزارش، ادامه بحث و بررسی پیرامون لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق انسان و عبوردهندگان افراد غیرمجاز از مرز در دستور کار مسوولان عالی قضایی قرار داشت و مواد دیگری از آن به تصویب رییس قوه قضاییه رسید.

 به سخره گرفتن تمام موازین بین‌الملل

رییس قوه قضاییه در ادامه سخنان خود با اشاره به حمله اخیر امریکا، انگلیس و فرانسه به مناطقی از سوریه خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر شاهد هجمه جنایتکارانه محور شرارت و جنایت در منطقه علیه سوریه بودیم. امریکا با همدستی انگلیس و فرانسه

برخلاف تمام موازین بین‌المللی، اخلاقی و انسانی بیش از 100موشک به سوریه شلیک کرد. چنین اقدامی را نه سازمان ملل تجویز کرده بود و نه موازین حقوق بین‌الملل چنین اجازه‌یی را می‌داد اما امریکا و متحدانش موازین بین‌المللی را به سخره گرفتند و با طرح دروغ تکراری استفاده از سلاح‌های شیمیایی به این منطقه حمله کردند. آملی‌لاریجانی با ابراز تاسف شدید از اقدام برخی حاکمان خودفروخته جهان اسلام که در شب مبعث پیامبر(ص) حمله جنایتکارانه به سوریه را مورد حمایت قرار دادند، اظهار کرد: خوشبختانه این اقدامات موجب بصیرت‌افزایی و نزدیکی هر چه بیشتر ملت‌های مسلمان می‌شود و آنها به خوبی متوجه می‌شوند که امثال امریکا و متحدانش به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند.

 چگونه توقع مذاکره موشکی با ایران دارید؟

رییس قوه قضاییه با اشاره به برخی زیاده‌خواهی‌های امریکا مبنی بر مذاکره با ایران درخصوص توانمندی موشکی نیز گفت: در چنین فضایی بحث مذاکرات در حوزه موشکی را مطرح می‌کنند. باید از آنها پرسید که چگونه گمان می‌برید ملت‌های مسلمان و کشورها به شما اعتماد کنند. با رفتاری که در قبال برجام داشتید و اخیرا نیز این حملات جنایتکارانه، آیا توقع مذاکره با جمهوری اسلامی دارید؟ آملی‌لاریجانی گفت: امریکا و متحدان بین‌المللی و منطقه‌یی آن به محض آنکه می‌بینند، تروریست‌ها در معرض زوال قرار دارند و ارتش سوریه پیشروی‌هایی در مبارزه با تروریست‌ها داشته است فورا با اتخاذ سیاست‌هایی خبیثانه، نیروهای مسلح سوریه را تحت فشار قرار می‌دهند و همین مساله به خوبی مشخص می‌کند که چه کسانی در پس پرده فعالیت‌های تروریست‌ها در منطقه قرار دارند.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه چنین اقداماتی موجب منسجم‌تر شدن هر چه بیشتر ملت‌های منطقه در مبارزه با امریکا و متحدانش می‌شود، تصریح کرد: امروز حاکمان سعودی و برخی همدستان آنها برای اقدام علیه برادران عرب و مسلمان خود و حمایت از کشورهای استعمارگر و سلطه‌جو چه توجیهی دارند؟ما مطمئنیم که پیروزی نهایی متعلق به محور مقاومت است. امریکا نیز اذعان کرده که 7تریلیون دلار در منطقه هزینه کرده اما چیزی به دست نیاورده است. بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب، امریکایی‌ها مطمئن باشند که بعد از این هم چیزی در منطقه به دست نخواهند آورد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران