شماره امروز: ۵۴۷

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسوولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی:

| | |

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروزشنبه در دیدار جمعی از مسوولان نظام،

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروزشنبه در دیدار جمعی از مسوولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی و قشرهای مختلف مردم، حمله سحرگاه روز شنبه امریکا و دو کشور غربی به سوریه را جنایت دانستند و با دروغ خواندن ادعای آنها مبنی بر مخالفت با استفاده از سلاح شیمیایی تاکید کردند: جمهوری اسلامی همچون گذشته در کنار گروه‌های مقاومت حاضر خواهد بود و امریکا نیز قطعا در اهداف خود در منطقه شکست خواهد خورد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در این دیدار که به مناسبت خجسته عید مبعث برگزار شد، رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن تبریک سالروز بعثت پیامبر اسلام(ص) بازگشت به توحید و حاکم شدن علم و قدرت و فیض و هدایت ‌الهی بر زندگی انسان و مقابله با منیت و دیکتاتوری و استبداد را اصلی‌ترین پیام بعثت دانستند و گفتند: توحید در بردارنده کلیات و اصول مبارزه با ظلم و زورگویی است و بر همین اساس جبهه حق باید همواره با باطل مبارزه کند و در این مبارزه، سرنوشت محتوم باطل عقب‌نشینی است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مهم‌ترین وظیفه امت اسلامی را بازگشت به پیام بعثت یعنی توحید برشمردند و خاطرنشان کردند: اگر به توحید اعتقاد داشته باشیم زیر بار ظلم نمی‌رویم و از مظلوم حمایت می‌کنیم و به همین دلیل است که هر جا مظلومی نیازمند یاری باشد، جمهوری اسلامی آنجا حاضر خواهد بود. ایشان فلسفه اصرار جمهوری اسلامی ایران در حمایت از موضوع فلسطین را در همین چارچوب ارزیابی کردند و افزودند: ایستادگی در مقابل ظالم قطعا منجر به پیشرفت خواهد شد که نمونه بارز آن ملت فلسطین است که ابتدا ملتی ضعیف بودند اما بر اثر ایستادگی اکنون آن ملت ضعیف به یک فلسطین قدرتمند تبدیل شده است که رژیم صهیونیستی را تهدید می‌کند و این رژیم در مقابل ملت فلسطین احساس ضعف و عجز می‌کند. رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: در این رویارویی بدون تردید فلسطینی‌ها بر صهیونیست‌ها غالب خواهند شد و سرزمین فلسطین به ملت آن باز خواهد گشت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، حضور جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیا و در کنار گروه‌های مقاومت در سوریه را در چارچوب حمایت از مظلوم دانستند و گفتند: اینکه گفته می‌شود جمهوری اسلامی ایران توسعه‌طلب است، سخنی دروغ و خلاف واقع است و ایران بزرگ و آباد و یکپارچه قصد توسعه‌طلبی در منطقه و هیچ نقطه‌یی از دنیا را ندارد. ایشان افزودند: علت حضور ایران در سوریه و در منطقه غرب آسیا، یاری رساندن به مقاومتی بود که در مقابل ظلم وجود داشت و جبهه مقاومت به برکت یاری و کمک‌هایی که شد و با شجاعت نیروهای سوری توانست بر تروریست‌هایی که به وسیله امریکا و غربی‌ها و مزدوران آنها همچون سعودی به وجود آمده بود، غلبه کند و آنها را شکست دهد. رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان بامداد رییس‌جمهور امریکا که مدعی مقابله با داعش و شکست آن در سوریه شده بود، گفتند: این سخنان یک دروغ آشکار و فضاحت‌بار است زیرا امریکایی‌ها با پول سعودی و امثال آن، این موجودات خبیث را در عراق و سوریه به وجود آوردند و هر جا که لازم بود از تروریست‌ها حمایت کردند و هنگامی هم که عناصر اصلی داعش در محاصره بودند، آنها را نجات دادند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: با وجود حمایت‌های امریکا و عوامل آنها اما جبهه مقاومت توانست سوریه و عراق را نجات دهد.

ایشان حمله بامداد روز (شنبه) به سوریه را یک جنایت خواندند و افزودند: بنده صریحا اعلام می‌کنم رییس‌جمهور امریکا، رییس‌جمهور فرانسه و نخست‌وزیر انگلیس جنایتکار هستند. رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه امریکایی‌ها همچون سرنوشت عراق و افغانستان از این‌گونه جنایات در سوریه سودی نخواهند برد، گفتند: رییس‌جمهور امریکا چندی پیش اعلام کرد که در منطقه غرب آسیا 7تریلیون دلار هزینه کرده‌اند و چیزی عاید آنها نشده است. این سخن صحیح است و از این پس هم امریکا هر قدر تلاش و هزینه کند، چیزی عاید آن در منطقه نخواهد شد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، لزوم هوشیاری و بیداری ملت‌ها، کشورها و دولت‌های اسلامی را در مقابل این حوادث گوشزد کردند و افزودند: هدف امریکایی‌ها فقط سوریه و عراق و افغانستان نیست بلکه آنها به دنبال ضربه زدن به امت اسلامی و اسلام هستند بنابراین دولت‌های اسلامی نباید خود را در خدمت اهداف امریکا و برخی کشورهای متجاوز غربی قرار دهند.

ایشان خاطرنشان کردند: برای یک کشور اسلامی همچون سعودی افتخار نیست که رییس‌جمهور کنونی امریکا در تبلیغات انتخاباتی‌اش علنا در مورد آنها بگوید «گاو شیرده». ذلت از این بالاتر نمی‌شود که پول یک کشور را بگیرند و با چنین تعبیری آن را خطاب کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به دروغگویی رییس‌جمهور امریکا مبنی بر اینکه حمله به سوریه برای مقابله با به‌کارگیری سلاح‌های شیمیایی بوده است، افزودند: آنها با به‌کارگیری سلاح شیمیایی یا هر سلاح دیگر ضد ملت‌های اسلامی و ملت‌های مظلوم مخالفتی ندارند همچنانکه از بمباران روزانه علیه مردم یمن حمایت می‌کنند و در دوران جنگ تحمیلی نیز از صدام جنایتکار که با استفاده از سلاح شیمیایی هزاران نفر از مردم ایران و عراق را به شهادت رساند یا مصدوم کرد، حمایت کردند. رهبر معظم انقلاب اسلامی، رفتارهای امریکا و برخی کشورهای غربی را ناشی از اهداف استعماری و «دیکتاتوری بین‌المللی» آنها دانستند و خاطرنشان کردند: البته دیکتاتورها در هیچ‌جای دنیا کامیاب نخواهند شد و امریکا نیز قطعا در اهداف خود در منطقه شکست خواهد خورد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به ایستادگی ملت ایران و پایدارتر شدن آن به دلیل تجربه ۴۰ساله مقاومت و ایستادگی گفتند: این تجربه به ما آموخته است که عقب‌نشینی مشوق دشمن است و ایستادگی موجب عقب رفت آن خواهد شد. ایشان در پایان با تاکید بر اینکه عقب‌نشینی استکبار و زورگویان عالم به دلیل ایستادگی و مقاومت در مقابل آنها یک «سنت‌الهی» است، ابراز امیدواری کردند که ملت‌های عراق، افغانستان، سوریه، فلسطین مظلوم، میانمار و مردم کشمیر در آینده نه چندان دور با مقاومت خود، دشمنان را به عقب برانند. پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی، آقای روحانی، رییس‌جمهور با تبریک عید مبعث به همه مسلمانان گفت: امروز، جهان و منطقه ما از نبود اخلاق در رنج است و همه بحران‌های سیاسی، نظامی و امنیتی ریشه در بحران اخلاقی دارند.

آقای روحانی حمله اخیر امریکا و چند کشور غربی به سوریه را بر خلاف اصول بین‌المللی خواند و افزود: درحالی که گروهی از طرف سازمان ملل مامور می‌شوند تا اتهام کاربرد سلاح شیمیایی در سوریه را بررسی کنند به بهانه‌های واهی به یک کشور مستقل که دارای حکومت و مردمی آگاه و تمدنی دیرینه است، حمله می‌شود. رییس‌جمهور با بیان اینکه امریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و برخی کشورهای اروپایی همچون انگلیس و فرانسه از حوادث ۱۷سال گذشته در منطقه درس نگرفته‌اند، خاطرنشان کرد: تجاوزات امریکا در افغانستان، عراق و لیبی نتیجه‌یی جز نابودی، ویرانی و کشتار نداشته است. آقای روحانی هدف امریکایی‌ها از این تجاوزات را توجیه حضور خود در منطقه دانست و افزود: آنها از اینکه تروریست‌های مورد حمایتشان در غوطه شرقی شکست خورده‌اند، عصبانی هستند بنابراین به انواع تجاوزها دست می‌زنند. رییس‌جمهور تاکید کرد: ایران همچون گذشته حامی مظلومان منطقه و جهان خواهد بود و در مقابل درخواست هر دولت اسلامی برای مبارزه با تروریسم، حمایت خود را دریغ نخواهد کرد. آقای روحانی با تاکید بر اینکه ایستادگی و مقاومت مردم همه توطئه‌های امریکا علیه ملت ایران را خنثی کرده است، افزود: دشمنان اخیرا درصدد بودند که مردم را از لحاظ اقتصادی با مشکل مواجه و اطمینان مردم را به آینده اقتصادی کشور مخدوش کنند اما دولت با طراحی و اقدامات خود در مقابل آنها پیش‌دستی و مقابله کرد. رییس‌جمهور گفت: با صراحت به ملت ایران می‌گویم، دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران در زمینه اقتصادی، سیاسی، دیپلماسی همچنین درخصوص فعالیت هسته‌یی از هر زمان دیگری آماده‌تر است و هر گونه توطئه دشمن را در نطفه خنثی خواهد کرد. آقای روحانی با تشکر از وحدت و یگانگی قوا و همه نهادها و رسانه‌ها در ساماندهی اقتصاد کشور و مقابله با توطئه اخیر تاکید کرد: همواره حمایت‌ها و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی مددکار دولت و ملت بوده و خواهد بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران