شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119685 | |

معاون سیاسی وزیر خارجه گفت: برجام برای دولت امریکا نیست که هر تصمیمی بخواهد، بگیرد. برجام متعلق به جامعه بین‌الملل و همه کشورهایی است که مذاکره کردند.

معاون سیاسی وزیر خارجه گفت: برجام برای دولت امریکا نیست که هر تصمیمی بخواهد، بگیرد. برجام متعلق به جامعه بین‌الملل و همه کشورهایی است که مذاکره کردند.

به گزارش ایسنا، سید عباس عراقچی در ادامه افزود: برجام یک توافق مهمی بود که روسیه یکی از طرف‌های قوی آن بود. همان‌قدر که برجام به ایران متعلق است به روسیه و به بقیه اعضای 1+5 متعلق است.

او که با شبکه راشاتودی گفت‌وگو کرده است، همچنین با اشاره به تحولات سوریه گفت: رژیم‌صهیونیستی به دنبال افزایش تنش در منطقه است و فکر می‌کنم همه طرف‌های درگیر باید نسبت به این قضیه بسیار هوشیار باشند. پیروزی‌های دولت سوریه در مقابله با عوامل تروریست و اقتدار مجدد سوریه بر اراضی خودش مسلما بر دشمنان سوریه گران تمام خواهد شد و آنها تمام تلاش خود را برای ایجاد مجدد تنش و گسترش درگیری‌ها انجام خواهند داد و همه باید نسبت به این قضیه هوشیار باشند. عراقچی در بخشی از این گفت‌وگو اظهار کرد: پیروزی‌های دولت سوریه در آن کشور و در مقابله با عوامل تروریست و اقتدار مجدد سوریه بر اراضی خودش مسلما برای دشمنان سوریه گران تمام خواهد شد. او افزود: آنها تمام تلاش خود را برای ایجاد مجدد تنش و گسترش درگیری‌ها انجام خواهند داد و همه باید نسبت به این قضیه هوشیار باشند.  معاون سیاسی وزیر خارجه همچنین گفت: روابط ایران و روسیه از یک اهمیت بسیار زیادی برای دو کشور برخوردار است و روابط بسیار مستحکمی است و حوزه‌های مختلفی اعم از سیاسی، اقتصادی و استراتژیک را در برمی‌گیرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران