شماره امروز: ۵۴۷

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه اسماعیل هنیه رییس دفتر سیاسی حماس:

| کدخبر: 119338 | |

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه،

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه، رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) با تاکید بر مواضع همیشگی جمهوری اسلامی در حمایت کامل از فلسطین و مجاهدان آن، علاج مساله فلسطین را تقویت جناح مبارز و مقاوم در دنیای اسلام و تشدید مبارزه با رژیم غاصب و پشتیبانان آن دانستند و تاکید کردند: حرکت به سمت مذاکره با رژیم فریبکار و دروغگو و غاصب، خطای نابخشودنی بزرگی است که پیروزی ملت فلسطین را به عقب می‌اندازد و جز خسران عاید آن ملت ستم‌کشیده نمی‌کند.

متن کامل نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

والحمدلله رب‌العالمین و الصلاة و السلام علی سیدنا الرسول‌الاعظم الامین و علی‌الله الطاهرین و صحبه المنتجبین و من تبعهم باحسان الی یوم‌الدین.

برادر مجاهد عزیز آقای دکتر اسماعیل هنیه دامت توفیقاته

نامه را با این کلام نورانی خداوند آغاز می‌کنم که گویی همین امروز خطاب به شما و ما نازل شده است:«ولا تهِنُوا فِی‌ابتِغاءِ الْقومِ اِنْ تکونُوا تالمُون فاِنّهُمْ یأْلمُون کما تالمُون و ترْجُون مِن‌الله‌ِ ما لایرجُون و کان‌الله علیماً حکیماً» ای علیماً بانتصارکم و غلبتکم علیهم باذن‌الله و حکیماً فی نهیکم عن‌الوهن والتّوانی فی‌هذا الطریق.

در روزهایی که شدت یافتن ظلم و قساوت دشمن صهیونیست در غزه، دلبستگان به مساله فلسطین را غمگین و خشمگین کرده، لازم می‌دانم بار دیگر بر مواضع همیشگی جمهوری اسلامی در این مساله مهم که در صدر مسائل امت اسلامی است، تاکید کنم. بی‌شک مبارزه و مقاومت تنها راه نجات فلسطین مظلوم و تنها نسخه شفابخش جراحات وارد بر پیکر آن ملت شجاع و سرافراز است. جنابعالی در نامه محبت‌آمیز خود برخی از چالش‌های بزرگ امت اسلامی را مطرح کرده و به خیانت و نفاق برخی از کشورهای عرب این منطقه و نقشه‌های خباثت‌آمیز آنان در تبعیت از شیطان بزرگ(امریکا) اشاره نموده و نیز از مجاهدان فلسطینی به عنوان مبارزان خط مقدم در برابر فشار و ظلم و جنایت دشمن یاد کرده‌اید. آنچه در این باره نوشته‌اید حقیقت محض و مورد تایید ماست. ما خود را موظف به حمایت از شما از هر نوع آن می‌دانیم.  این وظیفه‌ دینی و نیز فریضه‌ انسانی و فراتر از حوادث و تحولات سیاسی است و ان‌شاءالله همچون گذشته به این وظیفه عمل خواهیم کرد. دولت‌ها و ملت‌های مسلمان و جریانات اسلامی همگی مخاطب و موظف به این وظیفه بزرگند. امروز بازگشت به عزت و اقتدار برای امت اسلامی منحصرا در گرو ایستادگی در برابر استکبار و نقشه‌های خباثت‌آمیز آن است و مساله فلسطین در رأس همه مسائل بین‌الملل اسلامی در مقابل استکبار است. حرکت به سمت مذاکره با رژیم فریبکار و دروغگو و غاصب، خطای نابخشودنی بزرگی است که پیروزی ملت فلسطین را به عقب می‌اندازد و جز خسران عاید آن ملت ستم‌کشیده نمی‌کند. خیانت برخی سران عرب که اکنون به تدریج درحال آشکار شدن است نیز همین هدف را دنبال می‌کند. علاج این همه تقویت جناح مبارز و مقاوم در دنیای اسلام و تشدید مبارزه با رژیم غاصب و پشتیبانان آن است. ملت‌ها به ویژه جوانان غیور در کشورهای اسلامی و عربی و نیز دولت‌هایی که نسبت به فلسطین احساس مسوولیت می‌کنند باید این وظیفه بزرگ را کاملا جدی بگیرند و با مجاهدت حماسی و مدبرانه، دشمن را مجبور به عقب‌نشینی به سمت نقطه زوال کنند.  از خداوند متعال کمک به شما و همه نیروهای مقاومت را خواستارم و نزدیک شدن روز پیروزی شما را که امری قطعی است، مسألت می‌کنم. آقای اسماعیل هنیه چندی قبل در نامه‌یی به رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به ابعاد توطئه بزرگ استکبار علیه قدس و ملت فلسطین با هدف سرنگون‌ کردن غزه به عنوان قلعه مقاومت و پایان دادن به مبارزه علیه رژیم اشغالگر و عادی‌سازی روابط حکام وابسته منطقه با آن از حمایت‌های ملت ایران و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی از جنبش مقاومت قدردانی کرده و گفته بود: ما با شروع انتفاضه خروشان مردمی در داخل کرانه باختری و قدس به اذن خداوند توطئه طاغوت عصر(ترامپ) و حاکمان نفاق در پایتخت‌های دور و نزدیک را در پایان دادن به مساله فلسطین خنثی خواهیم کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران