شماره امروز: ۵۴۷

رییس مجلس خبرگان رهبری:

| کدخبر: 118699 | |

چهارمین اجلاسیه رسمی مجلس خبرگان رهبری دوره پنجم صبح دیروز راس ساعت 8:35 با قرائت آیاتی از قرآن مجید

گروه ایران

چهارمین اجلاسیه رسمی مجلس خبرگان رهبری دوره پنجم صبح دیروز راس ساعت 8:35 با قرائت آیاتی از قرآن مجید، در شرایطی در محل ساختمان این مجلس آغاز به کار کرد که مجموعه متنوعی از موضوعات مختلف در دستور کار اظهارات نمایندگان خبرگان قرار داشت؛ اجلاسی که باتوجه به فوت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و تعداد دیگری از نمایندگان با مجموعه‌یی از یادمان‌های مختلف کار خود را آغاز کرد. جالب اینجاست که صندلی شماره هشت که در گذشته جایگاه خاص آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی بود توسط یکی از نمایندگان اهل سنت پر شد تا ایده‌های آیت‌الله برای وحدت و همدلی یک‌بار دیگر مرور شود. همچنین صندلی شماره دوازده به یاد آیت‌الله نصرالله شاه‌آبادی که روز دوشنبه دارفانی را وداع گفت، با عبای مشکی و دسته گلی پوشانده شده بود.

رییس‌جمهور و وزیر اطلاعات هم به‌عنوان اعضای مجلس خبرگان در این اجلاس حاضر شده بود که بعد از دقایقی تاخیر در جلسه حاضر شدند. از نکات جالب‌توجه اجلاسیه دیروز احوالپرسی رییس‌جمهور از ابراهیم رییسی تولیت آستان قدس بود که مورد توجه رسانه‌ها و عکاسان قرار گرفت. روحانی چند دقیقه بعد از ورود به سالن سراغ رییسی رفت و ضمن دست دادن دقایقی با او گفت‌وگو کرد. در چهارمین اجلاسیه رسمی مجلس خبرگان رهبری در دوره پنجم قرار است انتخابات هیات‌رییسه مجلس خبرگان رهبری برگزار شود. همچنین بررسی طرح ایجاد هیات اندیشه‌ورز خبرگان هم در دستور کار این اجلاسیه قرار دارد. پس از قرائت قرآن، آیت‌الله احمد جنتی سخنرانی خود در چهارمین اجلاسیه رسمی مجلس خبرگان رهبری در دوره پنجم را آغاز کرد.

 بکوشیم وضع مردم فقیر اندک، برطرف شود

رییس مجلس خبرگان رهبری، بر برخورد محکم با کسانی که اقدام به رقصیدن و برداشتن روسری از سر می‌کنند، تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله احمد جنتی طی سخنانی در افتتاحیه چهارمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری دوره پنجم با گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله نصرالله شاه‌آبادی گفت: راجع به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دستاوردهای انقلاب اسلامی که غیرقابل شمارش است باید خودمان توجه داشته باشیم و آن را از طریق صدا و سیما به مردم هم اعلام کنیم؛ چراکه این دستاوردها بسیار عالی است و از خداوند ممنونیم که با وجود جنگ و اتفاقاتی که در کشور از طریق دشمنان افتاد، همچنان این انقلاب حفظ شد و نشان داد که انقلاب اسلامی قدرت مدیریت جنگ و مقابله با دشمن را هم دارد.

او ادامه داد: دستاوردهای این انقلاب بسیار زیاد است و مهم‌ترین آنها ایمانی و فرهنگی است و باید حواس‌مان باشد به این دستاوردها از قبیل زنده شدن فرهنگ ایثار و شهادت و فداکاری که پیش از آن به فراموشی سپرده شده بود دوباره تجدید حیات یافت و این از مهم‌ترین دستاوردهای فرهنگی ماست. رییس مجلس خبرگان افزود: پس از انقلاب دخترانی که مینی‌ژوب پوش بودند و تا بالای زانوی‌شان برهنه بود و در خیابان‌ها رژه می‌رفتند و جوانان را گمراه می‌کردند، از میان رفتند و مظاهر فساد از میان رفت، در همین تهران مشروب‌فروشی‌ها بیشتر از کتابفروشی‌ها بود، اما امروز وضعیت تغییر کرده است و ما باید این را ببینیم، ما باید انقلابی باشیم و انقلابی بودن را حفظ کنیم و آنجا که قرار است وحدت به‌هم بخورد حواس‌مان باشد آنهایی که می‌خواهند توطئه کنند و شیعه امریکایی و انگلیسی راه بیندازند، وظیفه ماست که حواس‌مان به این دسیسه‌ها باشد، فرقی میان شیعه و سنی وجود ندارد و امام هم هرگاه کسی به‌دنبال ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی بود با او برخورد می‌کرد.

او با اشاره به اقدامات دولت‌های پس از انقلاب در توسعه خدمات به روستاها، گفت: با تمام وجود باید بکوشیم وضع مردم فقیر اندک ما برطرف شود. بعضی‌ها دنبال بهانه هستند که به هر بهانه‌یی نظام را زیر سوال ببرند. دبیر شورای نگهبان در ادامه با تاکید بر اینکه حجاب از مسائل مسلم اسلام است، افزود: حجاب شرف، عفت و شرافت زن است که باید آن را حفظ کنیم اما عده‌یی دنبال آن هستند که آن را خدشه‌دار کنند باید جلوی کسانی که می‌خواهند تظاهر به فسق کنند و با رقصیدن و برداشتن روسری‌شان که در واقع برداشتن عفت و شرافت‌شان است محکم برخورد شود و جلوی‌شان گرفته شود.

 مشکل کمبود بودجه

جنتی اظهار کرد: درصد بالایی از دانش‌آموزان نماز نمی‌خوانند این آمار که دروغ نیست. خب چه کسی باید این کار را بکند که این دانش‌آموزان نمازخوان باشند. ما باید از مسوولان بخواهیم که درباره این موارد جوابگو باشند و از آنان مطالبه‌گری کنیم و مسوولان آموزش و پرورش باید جواب دهند که چرا وضعیت این‌گونه است اگر وضع از اینجا خراب شود تا آخر خراب می‌شود.

او در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه تحریم‌ها کار خود را کرد، اما خدا ما را حفظ کرد و ما هنوز ایستاده‌ایم، افزود: می‌دانیم که کمبود بودجه وجود دارد، ولی حقوق نجومی نباید وجود داشته باشد باید هرچه می‌توانیم کمک کنیم و با مردم همدردی کرده و به معیشت مردم رسیدگی کنیم، برخی‌ها جشن‌هایی می‌گیرند و پول‌های زیادی خرج می‌کنند که نباید این‌گونه باشد. هزینه‌هایی میلیاردی می‌شود و در حالی این اتفاق می‌افتد که در جای دیگری ما نیازهای فراوان داریم، نباید این‌گونه باشد پس من گفته‌ام که به‌عنوان دبیر شورای نگهبان توصیه می‌کنم هر جا که بودجه اضافی داده شده است به ما بگویند تا آن را تعدیل کنیم و به جایی که نیاز بیشتری به آن بودجه هست، اضافه ‌سازیم.

جنتی ادامه داد: آقای رییس‌جمهور که اینجا هستید در دستگاه‌های شما کسانی هستند که انقلابی نیستند یا لااقل با انقلاب فاصله دارند با این افراد که مردم نمی‌توانند امید داشته باشند کسی به دردشان برسد. من نامه‌یی به دستم رسیده که در یکی از وزارتخانه‌های بزرگ کسانی مسوولیت دارند که اعتقادی به انقلاب ندارند، آقای روحانی نگذارید که انقلاب به دست نااهلان بیفتد.

رییس مجلس خبرگان با اشاره به حادثه خیابان گلستان هفتم، گفت: عده‌یی به خود اجازه داده‌اند که با چاقو و قمه و چوب به خیابان بیایند و امنیت مردم را خدشه‌دار کنند. الحمدلله محاکمه آنان شروع شده و از قوه قضاییه می‌خواهم که زودتر به این موارد رسیدگی کند.

او در ادامه سخنانش گفت: امروز برخی موضوع حجاب اجباری را مطرح می‌کنند و این به نوعی ترویج فسق و فجور است، قانون اساسی بر پایه دین اسلام است و اینکه موضوعی همچون حجاب اجباری را مطرح می‌کنیم برخلاف دین اسلام و شرع است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران