شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 118075 | |

رییس پیشین سازمان اموال تملیکی ضمن حمایت از طرح نمایندگان مجلس برای اعاده اموال نامشروع گفت: همه مسوولان باید دارایی‌های خود قبل و بعد از مسوولیت را شفاف کنند.

  مقابل قانون «از کجا آورده‌ای» نباید مقاومت کرد

رییس پیشین سازمان اموال تملیکی ضمن حمایت از طرح نمایندگان مجلس برای اعاده اموال نامشروع گفت: همه مسوولان باید دارایی‌های خود قبل و بعد از مسوولیت را شفاف کنند.  امین دلیری در گفت‌وگو با تسنیم، با حمایت از طرح نمایندگان مجلس برای اعاده اموال نامشروع برخی مدیران گفت: قانون «از کجا آورده‌ای» در همه جای دنیا اجرا می‌شود، هر چند که در قانون اساسی نیز به این موضوع اشاره شده اما سنگ‌اندازی‌های نابجا مانع از اجرای این قانون شده است.  وی با اشاره به اینکه در صورت تصویب و اجرای این طرح، اثرات مثبتی در جامعه ایجاد خواهد شد، گفت: اگر مسوولی ثروتش را از روش‌های نامشروع، غیرقانونی یا با فرار مالیاتی کسب کرده، باید مانند همه دنیا پاسخگو باشد.  رییس سابق سازمان اموال تملیکی گفت: اگر ثروت‌اندوزی‌های بادآورده یک مسوول در دوره فعلی یا دوره‌های قبل اثبات شود، قوانینی از این دست می‌تواند منجر به بازگشت اموال نامشروع به بیت‌المال شود.

معاون پیشین وزیر اقتصاد، با اشاره به قانون اساسی کشور گفت: همه مسوولان باید دارایی‌های خود قبل و بعد از مسوولیت را شفاف کنند، قانون اساسی پیش‌بینی‌های لازم را برای مقابله با ثروت‌اندوزی‌های نامشروع داشته است و باید در حوزه اجرای این قوانین محکم و قاطع عمل کرد.

دلیری تاکید کرد: علاوه بر بازگشت این اموال به بیت‌المال، اجرای این دست قوانین می‌تواند اثرات پیشگیرانه داشته باشد تا درجه فساد اداری در کشور کاهش یابد.  وی ضمن پشتیبانی از این طرح نمایندگان مجلس گفت: امیدواریم در زمان اجرا نیز این طرح با قوت پیگیری شود. در نقاط مختلف دنیا قانون از کجا آورده‌یی یک امر مرسوم است و با آن مخالفت نمی‌شود اما در کشور ما مقاومت‌های نابجا در این باره ایجاد شده بود.

   مفاسد اقتصادی فاصله طبقاتی ایجاد می‌کنند

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس، گفت: امروزه اصلی‌ترین چالش حاضر در مسیر برقراری عدالت وجود فساد سیستماتیک و مافیایی در کشور است. امیر خجسته در گفت‌وگو با خانه ملت، با تشریح ابعاد انقلاب شکوهمند ملت ایران و دستاورد‌های بی‌نظیر آن، مبارزه با جریان فساد را به‌عنوان پیشران حرکتی پرشتاب انقلاب اسلامی توصیف کرد و گفت: یکی از اهداف انقلاب شکوهمند اسلامی ملت ایران مبارزه با فساد فراگیر در رژیم طاغوت بود و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) همواره بر لزوم استمرار و حفظ مبارزه با جریان فساد تاکید داشتند، لذا یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم مبارزه جدی با فساد باشد. رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فساد ازجمله انواع مفاسد اقتصادی و مالی همواره در طول تاریخ باعث ایجاد فاصله طبقاتی و همانند غده‌یی سرطانی در جوامع مختلف ظهور داشته است، افزود: به این موضوع نیز در قرآن کریم اشاره شده است و خداوند متعال از فساد به‌عنوان عاملی برای اضمحلال جوامع نام برده است پس یکی از شروط رشد و رسیدن یک جامعه به نقطه کمال برچیده شدن ریشه فساد است درنتیجه مبارزه با فساد می‌تواند نقشی پیشران در حرکت انقلابی جوامع داشته است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران