شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 117515 | |

محمدجواد ظریف با تاکید بر اینکه «کشورهای منطقه برای تامین امنیت خود به جای اینکه نگاه به بیرون داشته باشند، باید نگاه‌شان به مردم خودشان باشد»، گفت:

محمدجواد ظریف با تاکید بر اینکه «کشورهای منطقه برای تامین امنیت خود به جای اینکه نگاه به بیرون داشته باشند، باید نگاه‌شان به مردم خودشان باشد»، گفت: آنها به جای اینکه از اخم اوباما بترسند یا از لبخند ترامپ مشعوف شوند، باید به مردم خود نگاه کنند. به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان در همایش ایثار، زبان صلح جهانی گفت: من بارها عرض کرده‌ام که بزرگ‌ترین یادگار امام(ره) خودباوری است. ایشان به ما یاد دادند که خودمان را باور داشته باشیم و اگر ما بتوانیم اینها را در یک حرکت بین‌المللی به دنیا به درستی معرفی کنیم، آن وقت می‌بینیم که دیگر برخی کشورها برای حفظ استقلال خود نیاز ندارند که 67 میلیارد دلار اسلحه خریداری کنند. آنها برای تامین امنیت‌شان باید نگاه خود را عوض کنند. آنها به جای اینکه نگاه به بیرون داشته باشند و از اخم اوباما بترسند یا از لبخند ترامپ مشعوف شوند، باید به مردم خود نگاه کنند و آن وقت است که کسی نمی‌تواند بگوید که من به منطقه می‌روم که مردم این منطقه را بدوشند.

این دیپلمات عالی‌رتبه کشورمان تاکید کرد: این خفت و خواری برای همسایگان ما کافی نیست که رییس‌جمهور یک کشور دیگر اعلام کند که من تا زمانی که قول سرمایه‌گذاری از آنها نگرفته‌ام، به آن منطقه نرفته‌ام و همچنین اعلام کند که ما اینها را برای دوشیدن می‌خواهیم، چرا این اتفاق افتاده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران