شماره امروز: ۵۴۷

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار میهمانان سیزدهمین اجلاس بین‌المجالس کشورهای اسلامی:

| کدخبر: 115097 | |

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر دیروز(سه‌شنبه) در دیدار میهمانان شرکت‌کننده در سیزدهمین اجلاس بین‌المجالس کشورهای اسلامی با تاکید بر اینکه دنیای اسلام باید در مسائل اساسی با صراحت و با صدای بلند سخن و موضع خود را بگوید «فلسطین» و «اتحاد دنیای اسلام» را ازجمله موضوعات اساسی برشمردند و گفتند:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر دیروز(سه‌شنبه) در دیدار میهمانان شرکت‌کننده در سیزدهمین اجلاس بین‌المجالس کشورهای اسلامی با تاکید بر اینکه دنیای اسلام باید در مسائل اساسی با صراحت و با صدای بلند سخن و موضع خود را بگوید «فلسطین» و «اتحاد دنیای اسلام» را ازجمله موضوعات اساسی برشمردند و گفتند: یکی از موضوعات اصلی و بسیار مهم دنیای اسلام «تلاش برای پیشرفت علمی» است که تجربه جمهوری اسلامی ایران نشان داد با تلاش و با تکیه بر جوانان می‌توان رتبه علمی خود را ارتقا داد و در بخش‌های مهمی در مرز دانش قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به وظیفه دینی و تاریخی کشورها و دولت‌های اسلامی در قبال تحولات مهمی که در دنیا درحال روی دادن است، گفتند: دنیای اسلام، امروز باید در موضوعات مهم و اساسی نقش‌آفرینی کند و نگذارد تجربه تلخ دهه‌های گذشته و تسلط قدرت‌ها و آثار بلندمدت آن، تکرار شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به طرح مسائل میانمار و کشمیر در اجلاس بین‌المجالس اسلامی و در عین حال غفلت از طرح مسائل بسیار مهم یمن و بحرین در این اجلاس افزودند: باید در مسائل اساسی دنیای اسلام صریح سخن گفت زیرا با صراحت می‌توان جریان‌سازی کرد و در افکار عمومی مردم و نخبگان جهان تاثیرگذار بود.

ایشان تاکید کردند: نباید گذاشت امپراتوری خطرناک تبلیغاتی غرب که عمدتا به دست صهیونیست‌ها اداره می‌شود، مسائل مهم دنیای اسلام را نادیده بگیرد و با توطئه سکوت، مسائل اصلی امت اسلامی را محو کند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه می‌توان جریان امپراتوری تبلیغاتی غرب را شکست داد، خاطرنشان کردند: شکست دادن صهیونیست‌ها در جنگ نرم امکان‌پذیر است، همان‌گونه که آنها در جنگ سخت و در لبنان شکست خوردند و مجبور به اعتراف به آن شدند.  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای موضوع فلسطین را در رأس مسائل دنیای اسلام دانستند و گفتند: در قضیه فلسطین 3 حادثه «اشغال سرزمین»، «تبعید دسته جمعی و میلیونی مردم» و «قتل عام و جنایت عظیم بشری» اتفاق افتاده است که این ستم در تاریخ نظیر ندارد.  ایشان، دفاع از فلسطین را وظیفه همه دانستند و تاکید کردند: نباید تصور شود که مقابله با رژیم صهیونیستی فایده‌یی ندارد بلکه به اذن و لطف خداوند، مجاهدت‌ها در مقابل رژیم صهیونیستی به نتیجه خواهد رسید همان‌گونه که جریان مقاومت نسبت به سال‌های قبل پیشرفت کرده است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی افزودند: صهیونیست‌ها روزی شعار «از نیل تا فرات» را می‌دادند اما اکنون برای محافظت از خود مجبور به دیوارکشی شده‌اند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: بدون تردید فلسطین یک مجموعه و تاریخ «از بحر تا نهر» است و قدس نیز پایتخت آن است و امکان هیچ خدشه‌یی بر این حقیقت وجود ندارد.

ایشان اقدام اخیر امریکا نسبت به قدس را «غلط زیادی» خواندند و گفتند: آنها قادر به انجام چنین کاری نخواهند بود و تلاش‌های آنها به سرانجام نخواهد رسید.

رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: دولت‌هایی که در منطقه به امریکایی‌ها کمک و با رژیم صهیونیستی همکاری می‌کنند تا با برادران مسلمان‌ ستیز کنند، مرتکب خیانت صریح می‌شوند همانند کاری که سعودی‌ها انجام می‌دهند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «اتحاد دنیای اسلام» را یکی دیگر از مسائل اساسی برشمردند و گفتند: ما معتقدیم اتحاد دنیای اسلام که دارای جمعیت زیاد و امکانات فراوان و جایگاه بسیار حساس در دنیاست، می‌تواند زمینه‌ساز شکل‌گیری یک قدرت بزرگ و اثرگذار شود و ما حتی به کسانی که صریحا با ما دشمنی می‌کنند، گفته‌ایم آماده برخورد برادرانه هستیم اگرچه آنها چنین رویکردی ندارند.

ایشان با تاکید بر لزوم هم‌افزایی کشورهای اسلامی خاطرنشان کردند: نباید اجازه داد، اختلافات و جنگ و خونریزی در دنیای اسلام که عامل اصلی آن نیز امریکایی‌ها و صهیونیست‌ها هستند، زمینه‌ساز حاشیه امن برای رژیم صهیونیستی شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی «تلاش برای پیشرفت علمی» را یکی از مسائل و نیازهای بسیار مهم دنیای اسلام دانستند و افزودند: دنیای غرب با استفاده از علم به ثروت و قدرت بین‌المللی رسید و بر دنیا مسلط شد اما چون ایمان و ظرفیت نداشت، این علم منجر به ظلم و استکبار و استثمار شد بنابراین دنیای اسلام برای رهایی از این سلطه باید برای پیشرفت علمی تلاش کند و این کار امکان‌پذیر است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تجربه موفق ایران در موضوع پیشرفت علمی خاطرنشان کردند: ایران اسلامی با اتکا به جوانان خود و در شرایطی که در تحریم قرار داشت، توانست در بخش‌های مهمی در مرز دانش قرار گیرد درحالی که قبلا در این بخش‌ها بسیار عقب بود.

ایشان افزودند: امروز جوانان ایران در پزشکی، نانو، سلول‌های بنیادی و دانش هسته‌یی کارهای بزرگی انجام داده‌اند.  رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه به یک نکته اشاره کردند و آن «لزوم افشای ادعاهای دروغ شیطان اکبر یعنی امریکا» بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به ادعای امریکا در حمایت از «حقوق بشر» گفتند: شخصی که امروز در امریکا بر سر کار است بسیار صریح و عریان مواضع این کشور را اعلام می‌کند؛ البته قبلی‌ها نیز همین مواضع را داشتند ولی به این صراحت اعلام نمی‌کردند و نمونه بارز این موضع سخنان اخیر او درباره آفریقا و امریکای لاتین و نژادهای دیگر است که مصداق اقدام بر ضد حقوق بشر است؛ بنابراین باید این ادعاهای دروغ را افشا کرد.  ایشان یکی دیگر از ادعاهای غیرواقعی دولت امریکا را موضوع مبارزه با «تروریسم» خواندند و افزودند: امریکایی‌ها درحالی شعار مبارزه با تروریسم می‌دهند که صراحتا از رژیم تروریست صهیونیستی حمایت می‌کنند همچنین بنا بر اعتراف رییس‌جمهور فعلی امریکا در تبلیغات انتخاباتی‌اش عامل اصلی به وجود آوردن داعش بوده‌اند و تا آخرین نفس‌های داعش نیز از آن حمایت کردند.  رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: حقایق و برملا کردن دروغ بودن این ادعاها، جریان‌سازی کرد و افکار عمومی مردم و نخبگان را تحت تاثیر قرار داد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر لزوم پیگیری موارد ذکر شده در قطعنامه پایانی و کمک به تحقق آنها گفتند: آنچه ما توصیه می‌کنیم یا بر آنها اصرار داریم، مواردی است که خود ما در عمل انجام داده‌ایم و به نتیجه رسیده‌ایم.

ایشان ایستادگی ملت ایران در مقابل جنگ اقتصادی دشمنان را یکی از این نمونه‌ها برشمردند و افزودند: «تحریم» یکی از بخش‌های این جنگ اقتصادی است که سال‌های متمادی آن را اعمال کردند و به اوج رساندند که امروز نیز ادامه دارد اما ملت ایران ایستادگی کرد و شکست نخورد و امروز از این تحریم‌ها ابزاری برای شکوفایی خواهد ساخت.

رهبر معظم انقلاب اسلامی «مردم‌سالاری دینی» را یکی دیگر از تجربیات موفق ملت ایران و زمینه‌ساز رشد مادی و معنوی دانستند و تاکید کردند: مردم ایران با کمک خداوند متعال تاکنون توطئه‌های امریکا را خنثی کرده‌اند و از این پس نیز خنثی خواهند کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان اظهار امیدواری کردند: حرکت موفق و رو به رشد ملت ایران بتواند انگیزه‌یی برای قوی‌تر شدن امت اسلامی در مقابل استکبار شود.

پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی، لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در گزارشی از سیزدهمین کنفرانس اتحادیه بین‌المجالس اسلامی گفت: در این کنفرانس، روسای مجالس کشورهای اسلامی به موضوعاتی ازجمله توسعه همکاری‌های اقتصادی و بازرگانی، مساله تروریسم و دخالت‌های امریکا در ایجاد آشفتگی امنیتی در مناطق اسلامی و نیز مساله تعرض به قدس شریف پرداختند و تاکید کردند، قدس به سرزمین تاریخی فلسطین تعلق دارد.

در پایان این دیدار شرکت‌کنندگان در اجلاس از نزدیک با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران