شماره امروز: ۵۴۷

در جلسه هیات دولت به ریاست روحانی صورت گرفت

| کدخبر: 105538 | |

به‌گزارش پاد، در ابتدای این جلسه گزارش سازمان برنامه و بودجه درباره منابع و مصارف بودجه عمومی شامل عملکرد گذشته و پیش‌بینی آینده مورد بررسی قرار گرفت و اعضای دولت به بحث و تبادل‌نظر پیرامون عملکرد بودجه در دوره ۱۳۹5-۱۳۹2، عملکرد دوره ۵ ماهه اول و پیش‌بینی عملکرد ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۶، اهم مصارف قابل تامین در سقف منابع قابل تحقق و مدل مهندسی و دستیابی به اهداف اصلی و راهبردی برنامه پرداختند.

گزارش سازمان برنامه و بودجه درخصوص بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت به ریاست حسن روحانی رییس‌جمهوری بررسی شد.

به‌گزارش پاد، در ابتدای این جلسه گزارش سازمان برنامه و بودجه درباره منابع و مصارف بودجه عمومی شامل عملکرد گذشته و پیش‌بینی آینده مورد بررسی قرار گرفت و اعضای دولت به بحث و تبادل‌نظر پیرامون عملکرد بودجه در دوره ۱۳۹5-۱۳۹2، عملکرد دوره ۵ ماهه اول و پیش‌بینی عملکرد ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۶، اهم مصارف قابل تامین در سقف منابع قابل تحقق و مدل مهندسی و دستیابی به اهداف اصلی و راهبردی برنامه پرداختند. در ادامه دفتر هیات‌دولت گزارشی از آیین‌نامه داخلی دولت را به استحضار اعضای دولت رساند. سپس هیات وزیران درباره مصوباتی که در دولت یازدهم فرآیند بررسی آنها در کمیسیون‌ها به انجام رسیده و در نوبت طرح در دولت قرار دارد و همچنین پیشنهاد دستگاه‌های اجرایی که در مراحل مختلف فرآیند بررسی در کمیسیون‌های دولت است، تصمیم‌گیری کرد.  هیات‌وزیران همچنین از مجلس شورای اسلامی خواست تا با اولویت، نسبت به بررسی لایحه موافقتنامه تاسیس دالان حمل و نقل و گذر بین‌المللی (موافقتنامه چابهار) بین دولت‌های جمهوری اسلامی ایران، جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری هند اقدام کند. لایحه یاد شده، برای توسعه و بهبود توانمندی‌های کشورهای ایران، افغانستان و هند برای تسهیل حمل‌و‌‌نقل و گذر کالا و مسافر و با توجه به اهمیت بندر چابهار به‌عنوان کانون توسعه همکاری‌های حمل‌و‌نقلی و گذری میان سه کشور با هدف بهره‌گیری از امکانات ریلی، جاده‌یی، هوایی و گمرکی این بندر تهیه و به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است. هیات وزیران در ادامه جلسه ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود را برای پیگیری موضوع تعیین کرد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران