شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 114966 | |

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش از اعلام فراخوان ثبت‌نام و دریافت مجوز مراکز پیش دبستانی از اول اسفند خبر داد

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش از اعلام فراخوان ثبت‌نام و دریافت مجوز مراکز پیش دبستانی از اول اسفند خبر داد و گفت: بیش از 5000 مرکز پیش دبستانی مجوز از سایر نهادها دارند که تا پایان اردیبهشت ماه سال 97 مهلت دارند برای دریافت مجوز از آموزش و پرورش اقدام کنند.

مجتبی زینی‌وند درباره جزئیات صدور مجوز به مراکز پیش‌دبستانی بیان کرد: در دو سال گذشته سامانه‌یی راه‌اندازی کردیم تا موسسان از طریق آن اقدام و ثبت‌نام کنند اما از آنجا که قانون دایمی شدن تاسیس مدارس غیردولتی هنوز نهایی و مصوب نشده بود بدرستی پیگیری نشد و به اتمام نرسید اما با دایمی شدن قانون تاسیس مدارس غیردولتی این برنامه را با جدیت در دستور کار قرار دادیم. رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه به موجب قانون، تنها مرجع صدور مجوز مراکز پیش دبستانی، وزارت آموزش و پرورش و سازمان مراکز غیردولتی است به ایسنا گفت: بر این اساس موسسان مراکز پیش‌دبستانی حتما باید از شورای نظارت منطقه و استان مجوز دریافت کنند. زینی‌وند ضمن اعلام اینکه از اول اسفند ماه سال جاری برای مراجعه موسسان به سامانه‌ها فراخوان خواهیم داشت و همه موسسان مراکز پیش دبستانی باید وارد سامانه مربوط شده و اقدام کنند، درباره مشمولان دریافت مجوز گفت: در گذشته مراکز پیش‌دبستانی از نهادها و دستگاه‌های دیگر از جمله کانون مساجد، بهزیستی، شهرداری و سرای محلات مجوز می‌گرفتند. وی ادامه داد: در واقع بیش از 5000 مرکز پیش‌دبستانی مجوز از سایر نهادها دارند که حتما باید از آموزش و پرورش مجوز بگیرند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران