رئیس اتحادیه طلا و جواهر پاسخ داد:

طلا و سکه بخریم یا نه؟

نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: اگر نرخ ارز کنترل شود، با توجه به این‌که تقاضا برای طلا و سکه در بازار نیست، به ثبات بازار و حتی کاهش قیمت‌ها می‌رسیم.

طلا و سکه بخریم یا نه؟
۱۴۰۱/۱۰/۱۹ ۱۱:۰۰:۰۰
| | |

نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر، می‌گوید: اگر نرخ ارز کنترل شود، با توجه به این‌که تقاضا برای طلا و سکه در بازار نیست، به ثبات بازار و حتی کاهش قیمت‌ها می‌رسیم.

به گزارش خبرآنلاین، طلا و سکه دوباره به مسیر قبلی بازگشتند و در مدار صعودی قرار گرفتند. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار دیروز در یک رفت و برگشت کانالی قرار گرفت، به طوری که در ابتدای روز وارد کانال یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان شد، اما در میانه روز دوباره به کانال قبلی بازگشت. با این حال، گزارش‌ها از روند افزایشی قیمت طلا حکایت دارد.

سکه نیز دیروز یک کانال بالا رفت و در محدوده قیمتی ۲۱ میلیون تومان قرار گرفت.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که هر قطعه سکه امامی در بازار ۲۱ میلیون و ۲۱۸ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۸۹۹ هزار تومان قیمت پیدا کرد.

در این شرایط، این سوال مطرح است که‌ قیمت‌ها همچنان در مسیر صعودی حرکت خواهد کرد یا دوباره وارد فاز نزولی خواهد شد.

در همین رابطه، نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: پیش‌بینی بازار یک مقدار سخت است و نمی‌توانیم بگوییم که تا پایان سال یا سال آینده بازار طلا و سکه به چه سمتی می‌رود.

وی افزود: به هر حال هر روز ما ممکن است با یک نوساناتی روبه‌رو شویم؛ چه در سطح دنیا و بازارهای جهانی و چه در سطح داخلی. بر این اساس، پیش‌بینی بازار یک مقداری مشکل است.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تصریح کرد: به اعتقاد من باید بگذاریم با شرایط آن لحظه و واقعیت بازار صحبت کنیم. اما می‌توانم بگویم اگر نرخ ارز کنترل شود، با توجه به این‌که تقاضا برای طلا و سکه در بازار نیست، به ثبات بازار و حتی کاهش قیمت‌ها می‌رسیم.

بذرافشان متذکر شد: در کل باید ببینیم شرایط اونس جهانی طلا، بازارهای داخلی و مدیریت و سیاست‌های بانک مرکزی چگونه خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: بانک مرکزی اگر به بازار ورود کند و کنترل و ثبات قیمت ارز بیشتر شود، می‌تواند نقش مهمی در ثبات ‌و حتی کاهش قیمت طلا و سکه داشته باشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران