شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 29251 | |

فورچون یک شرکت نوپای امنیتی اعلام کرده یک میلیون دلار به هر فردی می‌پردازد که بتواند ایمن‌ترین سیستم عامل فعلی دنیا یعنی

iOS 9 را هک کرده و به داخل آن نفوذ کند.

به گفته مسوولان شرکت Zerodium هر فرد یا مجموعه‌یی که قادر به دستکاری تنظیمات سیستم عامل iOS 9 باشد، جایزه یاد شده را دریافت می‌کند.

سیستم عامل iOS تا به حال از آسیب‌پذیری‌هایی برخوردار بوده که نفوذ به آن را ممکن کرده است. اما به علت به روزرسانی امنیتی اساسی نسخه جدید و مسدود کردن راه‌های دستکاری هنوز هک کردن

iOS 9 ممکن نشده است.

شرکت Zerodium در تابستان سال گذشته توسط Chaouki Bekrar تاسیس شد که خود بارها آسیب‌پذیری‌ها و نقص‌های امنیتی نرم‌افزارها و برنامه‌های مختلف را شناسایی و افشا کرده بود. وی تا به حال بارها ارقام کلانی را به گروه‌های هکری موفق پرداخته و این ارقام به 3میلیون دلار هم رسیده است.

اپل واکنشی به این خبر نشان نداده است. iOS 9 از امکانات متنوعی مانند دستیار صوتی ارتقا یافته به نام سیری، اپ جدید با نام News برای دسترسی به همه اخبار بر مبنای علایق کاربر، اپ نوت (Note) برای یادداشت‌برداری دیجیتال، نقشه به روزشده برای تسهیل حمل و نقل عمومی و کسب اطلاعات از محیط اطراف، کیف پول مجازی با امکان پرداخت همراه و... اشاره کرد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران