شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سخنگوی دولت گفت: روند کاهنده تورم ادامه دارد و تورم ماهانه این‌بار به 8/0درصد رسیده است. به‌گزارش تسنیم، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه هیات وزیران با اشاره به سومین سال تحریم‌های ظالمانه کشورهای تحریم‌کننده، اظهار داشت: از این تحریم‌ها باعنوان تحریم‌های فلج‌کننده یاد می‌شود، درحالی که روند کاهنده تورم ادامه دارد و تورم سالانه به 17.8‌درصد، تورم نقطه به نقطه به 13.2‌درصد و تورم ماهانه به 8/0‌درصد کاهش یافته که این آمار را مرکز آمار ایران منتشر کرده است.

سخنگوی دولت درخصوص بررسی بودجه 94 در هیات وزیران، گفت: حسب وعده دولت مبنی بر قانون‌مداری و ارایه بودجه به مجلس در وقت قانونی در مرداد امسال، نسبت به ارسال لایحه تبصره دایمی بودجه اقدام کردیم و بودجه را به‌صورت عملیاتی و مبتنی بر عملکرد با رویکرد اصلاح‌گرایانه ادامه دادیم. نوبخت خاطرنشان کرد: در مورد بودجه 94 این بودجه در هزینه جاری نهایت صرفه‌جویی کرده و در مورد اعتبارات عمرانی تمرکز روی طرح‌های نیمه‌تمام و بازپرداخت بدهی پیمانکاران بوده، به‌طوری‌که در این لایحه اعتبارات عمرانی 20‌درصد نسبت به سال جاری افزایش می‌یابد و در هزینه جاری صرفه‌جویی می‌شود و سیاست مهار تورم و رشد اقتصادی مثبت در سال 94 را دنبال می‌کنیم. نوبخت با اشاره به افزایش حقوق کارکنان دولت در سال 1394 تاکید کرد: در سال 94 حقوق کارکنان دولت به اندازه نرخ تورم افزایش می‌یابد. باوجود اینکه ما سیاست صرفه‌جویی اعتبارات هزینه‌یی را دنبال می‌کنیم، اما نسبت به افزایش حقوق کارکنان دولت اهتمام لازم را داریم. در حال حاضر ما یک سوم تبصره‌ها را در هیات وزیران به تصویب رساندیم و تا دو هفته آینده لایحه بودجه در دولت به تصویب خواهد رسید تا در وقت قانونی بودجه را به مجلس تقدیم کنیم. وی با اشاره به مذاکرات هسته‌یی در وین، اظهار داشت: قطعا مذاکرات منفی نیست و اگر منفی بود ما تاکید می‌کردیم که سناریوی بدبینانه‌یی که تدارک دیده بودیم را مدنظر قرار دهیم، اما اگر وضعیت خوشبینانه به‌معنای توافق کامل باشد آن هم اتفاق نیفتاده و ما مذاکرات را در جهت استمرار وضع موجود و گامی به جلو می‌دانیم و خیلی از مسایلی که شاید قبل از مذاکرات به‌عنوان موانع در نظر گرفته شده بود رفع شده است.

ضمن اینکه ما همچنان بر منافع ملی پافشاری می‌کنیم و می‌توانیم بگوییم وضعیت فعلی وضعیت استمرار وضع موجود با امید دستیابی به توافقی که منافع ملی ما را تامین می‌کند بوده است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران