شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 65921 | |

روحانی در جمع مردم و جوانان در اصفهان صحبت‌هایش را با یک پرسش آغاز کرد. پرسشی کلیدی که می‌تواند سرنوشت کشور برای 4سال آینده را مشخص کند.

رییس‌جمهور این پرسش را مطرح کرد که: «آیا ما می‌خواهیم فردی را به عنوان رییس‌جمهور انتخاب کنیم یا به عنوان رییس و قیم از طرف یک گروه خاص.» روحانی اما پاسخ این پرسش را دیروز در میدان امام‌خمینی اصفهان و در میان استقبال زایدالوصف اصفهانی‌ها گفت: «ما آینده ایران را دراختیار فریبکاران نمی‌گذاریم. ما آینده ایران را دراختیار شعار نخواهیم گذاشت.»

در کنار این پرسش، روحانی درباره مهم‌ترین وعده انتخاباتی‌اش هم صحبت کرد؛ درباره حل و فصل نهایی همه دامنه‌های تحریمی کشور که در دور سوم مناظره‌ها نیز درباره آن صحبت کرده بود. روحانی این‌بار وعده داد که با حمایت مردم و رهبری باقی تحریم‌های باقی‌مانده و غیرهسته‌یی را نیز در مسیر حل و فصل شدن قرار می‌دهد.


اهمیت حضور مردم پای صندوق‌های رای

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: رییس‌جمهور کسی است که برای امنیت کشور شما تصمیم می‌گیرد. ما امروز صاحب امنیت هستیم. البته این امنیت در سایه تلاش همه انسان‌های فداکار، نیروهای مسلح، نیروهای امنیتی و نظامی است اما مگر همین نیروهای مسلح و امنیتی در سال‌های قبل هم نبودند پس چطور این همه امنیت وسیع در کشور شاهد هستیم.

روحانی ادامه داد: ۱۰ بار تصمیم گرفتند که شبکه‌های اجتماعی را ببندند ولی این روحانی بود که در برابر این تصمیم ایستاد. رییس‌جمهور یعنی رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی. در این دوره فضای امنیتی از دانشگاه‌ها برداشته شد. آیا ما دانشگاه آزاد و امن را می‌خواهیم یا دانشگاه امنیتی؟ در سایه حضور شما مردم، در این مدت توانستیم با کمک هم دیوار را خراب کنیم و پل بسازیم.

رییس دولت یازدهم با بیان اینکه امروز نصف جهان و کل جهان را با دیوار تحریم فاصله انداختند، خاطرنشان کرد: در سال ۹۲، ۶۲ هزار توریست به اصفهان آمد ولی در فروردین امسال ۸۵ هزار گردشگر خارجی به اصفهان آمد. ما می‌خواهیم اصفهان به عنوان قلب جهان بتپد و همه مردم جهان بتوانند به اصفهان بیایند و این میدان را ببینند. ما می‌خواهیم مردم دنیا به ایران بیایند و تعادل میان شرق در اصفهان و ساختن باغ بهشت را در این اصفهان ببینند.


به عقب برنمی‌گردیم

روحانی اضافه کرد: خطری در سال ۹۲ وجود داشت که ۱۴میلیون ایرانی را تهدید می‌کرد. اگر دولت یازدهم نبود دریاچه ارومیه خشک شده بود و نمکش ۱۴میلیون نفر را تهدید کرده بود. ما برای هورالعظیم و دریاچه ارومیه سرمایه‌گذاری کردیم. این‌بار نوبت زاینده‌رود است. اصفهان به زنده بودن زاینده‌رودش است و اصفهان افتخار تمدن و همبستگی ایران و اسلام است. شما می‌بییند چگونه سیاست، مذهب و اقتصاد به‌هم گره خورده و تمدن ایران و اسلام سرافرازانه پرچمش در اهتزاز است.

او با بیان اینکه مردم ایران ما با دست به دست هم دادیم، ابراز داشت: اینجا سرزمین پل‌هاست. اینجا سرزمین دیوار نیست. ما با برجام بین ایران و جهان پل برقرار کردیم. ما دیوار تحریم را فرو ریختیم.

البته اگر ملت ایران اجازه بدهد و اگر رهبری ما را هدایت کند، با همین دکتر ظریف مابقی تحریم‌ها را هم برخواهیم داشت.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه ما می‌خواهیم تعامل سازنده با جهان را ادامه بدهیم، عنوان کرد: می‌خواهیم دانشگاه‌‌های ما با دانشگاه‌های جهان در ارتباط باشند و فناوری‌های پیشرفته را به ایران بیاوریم. ما نمی‌گذاریم بازار نفت ما دراختیار عربستان قرار بگیرد. ما نمی‌گذاریم گاز کشور ما دراختیار همسایه جهانی باشد. ما نمی‌گذاریم نفت ایران دراختیار همسایه غربی باشد.

روحانی با بیان اینکه ما به عقب برنمی‌گردیم، یادآور شد: پیشرفت به ۱۴۰۰ یا عقبگرد به ۹۱؟ من در این دو، سه هفته، خیلی گوش کردم که دوستان ما طرح و برنامه جدیدی را هم به ارمغان آورده‌اند. دیدم بازنویسی سال‌های ۹۰ و ۹۱ است. ما به ۹۰ و ۹۱ برنمی‌گردیم. روز جمعه، روز سرنوشت ماست. اقتدار ملت ایران در روز جمعه متبلور می‌شود.

حفظ برجام سخت‌تر است

او خطاب به مدیران و مسوولان کشور بیان کرد: همه مسوولان حواس‌شان بر این باشد که از تریبون و قدرت سوءاستفاده نکنیم. می‌گویند ما هم برجام را قبول داریم. باور کنیم؟ شما تا دیروز هرچه در توان داشتید و از هر چه بیلبورد در تهران بود، علیه برجام استفاده کردید. وقتی با قدرت‌های خارجی مشغول مبارزه خارجی بودیم از پشت خنجر زدید، حالا طرفدار برجام شدید.

رییس دولت تدبیر و امید ادامه داد: حفظ برجام سخت‌تر از به دست آوردن آن است. نگهداری برجام سخت‌تر از به دست آوردن توافق است. حفظ صلح و امنیت بالاتر از به دست آوردن آنهاست.

روحانی با اشاره به شعار مردم مبنی بر اینکه به عقب بازنمی‌گردیم، گفت: با همین شعار به پای صندوق آرا می‌رویم. ما با تلاش و کمک شما دیوار را خراب و پل ساختیم. ما این اجازه را به شما نمی‌دهیم. چرا در اتاق‌های خصوصی می‌گویید اجازه نمی‌دهیم روحانی انتخاب شود. شما فکر می‌کنید روحانی نباشد برجام از بین می‌رود و تحریم برمی‌گردد. فکر می‌کنید می‌توانید فضای مجازی را مسدود کنید. فکر می‌کنید می‌توانید فضای امنیتی را بر دانشگاه‌ها برگردانید. مردم این اجازه را به شما نمی‌دهند.


مردم تنش نمی‌خواهند

او با بیان اینکه ما تسلیم آرامش هستیم، اظهار کرد: ما تنش را دوست نداریم. ما ایران آرام را می‌خواهیم. ما در این مدت قدم‌هایی را با هم برداشتیم و باید قدم‌هایی را با هم در آینده ‌برداریم. ما قطار تهران و اصفهان را تامین اعتبار کردیم. این قطار در دولت دوازدهم باید تمام شود. ما تصمیم گرفتیم فرودگاه بزرگ و بین‌المللی را در اصفهان ایجاد کنیم و می‌خواهیم آن را در دولت دوازدهم تکمیل کنیم. ما می‌خواهیم برای اشتغال جوانان تحصیلکرده دست به دست هم بدهیم، نه با شعار بلکه با عمل.

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: کسانی که در 8سال تورم خالص ایجاد کردند، آنها می‌توانند برای شما اشتغال میلیونی ایجاد کنند؟ ما اشتغال بدون منت و خالص ایجاد می‌کنیم، همان‌طور که در سال ۹۵، ۶۵۰هزار شغل ایجاد کردیم. کسانی که نامزد شدند را به برنامه‌‌شان نگاه کنید. آیا بدون پمپاژ پول برنامه دیگری هم دارند. همچنین به کارنامه آنها نگاه کنید. با کارنامه است که می‌توان تصمیم گرفت.

او گفت: می‌گویند این دولت یک کار اشتباه بزرگی انجام داده است. می‌گوییم چه کاری؟ می‌گویند سال ۹۲ به فکر رفع تحریم بوده، بعد به فکر کاهش تورم و رونق بوده است و اینک افتتاح می‌کند. می‌گویند اول ۹۲ افتتاح می‌کردید. راه ما تدبیر و تلاش باهم و تامین اعتبار است، می‌سازیم و بعد باهم با افتخار افتتاح می‌کنیم همانطور که ورزشگاه نقش جهان را افتتاح کردیم همان‌طور که فاز یک و دو مترو شهری را افتتاح کردیم و ۱۱۵۰ کارگاه کوچک و متوسط را در اصفهان افتتاح کردیم. ما برنامه‌یی براساس کارنامه گذشته داریم و مسیرمان را ادامه می‌دهیم.


سلام بر اعتدال؛ سلام بر آزادی

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: جوانان عزیز! ما می‌خواهیم جمعه به پای صندوق‌های آرا برویم، چون می‌خواهیم برخی روزنامه‌ها، سایت‌ها و نهادها حاشیه امنیتی نداشته باشند. می‌خواهیم همه روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها و سایت‌ها و همه بنگاه‌های تولیدی باهم مساوی باشند. ما برای تساوی حقوق ملت پای صندوق خواهیم رفت.

ما برای رفع تبعیض‌های ناروا به پای صندوق می‌رویم. دوباره سلام بر آزادی! دوباره سلام بر اعتدال، دوباره سلام بر اصلاحات، دوباره سلام بر اصولگرایی معتدل، دوباره سلام بر امید ایرانیان. مردم بدانید پای صندوق خواهیم رفت با شعار دوباره ایران دوباره اسلام دوباره امید.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران