شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 61813 | |

معاون اول رییس‌جمهوری با انتقاد از کسانی که سخنرانی‌های مقامات سیاسی و فعالان حزبی را برهم می‌زنند، خطاب به مجریان انتخابات گفت: اجازه ندهید عده‌یی افراد بی‌قانون، آرامش انتخابات و جلسات سیاسی را برهم بزنند. معاون اول رییس‌جمهوری بعدازظهر شنبه در همایش سراسری مجریان انتخابات 1396با بیان اینکه انتخابات دستاورد بی‌بدیل نظام است، گفت: صندوق رای هم به اعتبار زیادی گویاترین زبان در سخن گفتن با نظام است و نظام نیازمند است اعتماد مردم را به سمت خود جلب کند و بهترین صحنه برای این موضوع صحنه انتخابات است.

جهانگیری افزود: نظام می‌تواند با جلب اعتماد مردم کارآمدی خود را که کارآمدی نظام و مقبولیت و مشروعیت نظام است به نمایش بگذارد و نظامی که کارآمد نباشد مقبولیت لازم خود را از دست داده است. وی ادامه داد: باید تلاش کنیم نخبگان به صحنه بیایند و حضور آنها و حضور گروه‌های مرجع می‌تواند به مشارکت انتخابات کمک کند و با مشارکت مردم فرصت‌های جدیدی ایجاد خواهد شد و امنیت و ثبات افزایش می‌یابد و تهدیدات وآسیب‌ها کاهش می‌یابد. معاون اول رییس‌جمهوری با اشاره به راهپیمایی مردم در 22 بهمن ماه سال جاری، گفت: حضور ملت چقدر فضا را تغییر داد؛ بنابراین با مشارکت در انتخابات فرصت‌های طلایی زیادی پیش‌روی کشور ایجاد خواهد شد.

جهانگیری افزود: باید تلاش کنیم درک مشترک میان مردم و دولت فراهم کنیم و شما مجریان رابطه دولت و مردم هستید و هرچه تعامل شما با ملت بیشتر باشد شانس حضور مردم در انتخابات افزایش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: وقتی مردم مطمئن شوند که آنها را فقط برای روز انتخابات نمی‌خواهند و مطالبات آنها مورد توجه قرار می‌گیرد حضور جدی‌تری خواهند داشت بنابراین باید سیاست همدلی و همزبانی که جزو سیاست‌های جدی دولت است مورد توجه قرار گیرد.

معاون اول رییس‌جمهوری گفت: باید تلاش کنیم احزاب و گروه‌های سیاسی شناسنامه‌دار حضور فعال در صحنه داشته باشند و اجازه ندهید عده‌یی افراد بی‌قانون، آرامش انتخابات و جلسات سیاسی را برهم بزنند. جهانگیری تصریح کرد: مگر می‌شود قبول کرد حزبی قانونی در دانشگاهی سخنرانی کند و چند نفر بروند و بگویند برهم می‌زنیم و گاهی معاون رییس‌جمهوری یا وزیر می‌خواهد برای سخنرانی برود و گفته می‌شود ما نمی‌گذاریم؛ شما که هستید که اجازه نمی‌دهید؟

وی افزود: این قبیل اقدامات جز در اوایل انقلاب توسط گروهک‌ها که اجازه نمی‌دادند سخنرانی‌ها برگزار شود صورت نمی‌گرفت؛ بنابراین همه گروه‌ها باید فرصت داشته باشند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران