شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 60785 | |

وزیر بهداشت با اشاره به ابتلای 5میلیون ایرانی به بیماری قند گفت: 5میلیون نفر در کشور در آستانه ابتلا به بیماری قند هستند، در کشور 50درصد افراد اضافه وزن دارند و 30درصد چاق هستند. به گزارش فارس، سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت در همایش سفیران سلامت در بندرعباس ضمن تبریک دهه مبارک فجر گفت: مردم ایران همان‌طور که در 38 سال پیرو راه امام(ره) و شهدا و قدرشناس امام(ره) و شهدا بودند، همچنان در نسل‌های بعدی هم پیرو این مسیر خواهند بود.

وزیر بهداشت با تاکید براینکه انقلاب اسلامی موهبت بزرگی برای مردم ایران است، افزود: همگام با مردم برای دفاع از آرمان‌های امام راحل، رهبر معظم و شهدا در راهپیمایی 22 بهمن همانند سال‌های گذشته شرکت خواهیم کرد. هاشمی گفت: طی این 38 سال مردم اقتدار خود و اراده‌شان در برابر قدرت‌های جهانی را نشان دادند. وزیر بهداشت همچنین در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر از سفیران سلامت که بدون چشم‌داشتی از دولت در حوزه سلامت فعالیت می‌کنند، گفت: همین که سفیران سلامت به سلامت مردم و همنوعان خود تعصب دارند، خوب است.

هاشمی نقش آموزش و پرورش در امر پیشگیری را حیاتی دانست و گفت: سفیران سلامت از جمله دانش‌آموزان نقش موثری در امر پیش‌گیری دارند، چرا که در کنار مراقبت از سلامت خود از سلامت خانواده، همنوعان و مردم مراقبت می‌کنند. وزیر بهداشت تاکید کرد: سفیر سلامت باید ابتدا به سلامت خود توجه کند چرا که عالم بی‌عمل نمی‌تواند در دیگران تاثیری داشته باشد. هاشمی در ادامه با اشاره به ابتلای 5میلیون ایرانی به بیماری قند افزود: همچنین 5میلیون نفر در کشور در آستانه ابتلا به بیماری قند هستند. در کشور 50درصد افراد اضافه‌وزن و 30درصد چاق هستند. وزیر بهداشت با بیان اینکه 50درصد ابتلا به فشار خون در کشور از بیماری خود مطلع نیستند، گفت: فشار خون موجب بروز سکته‌های قلبی و مغزی می‌شود، بنابراین سفیران سلامت با آموزش در امر پیش‌گیری به خانواده‌ها و همنوعان خود نقش موثری در جلوگیری از ابتلا به فشار خون و نهایت سکته‌های قلبی و مغزی دارند. هاشمی پیشگیری در حوزه سلامت را بسیار مهم دانست و گفت: این مساله بدون توانمند‌سازی افراد اتفاق نخواهد افتاد. وی سلامتی را بزرگ‌ترین نعمت بیان کرد و افزود: کشوری که مردمانش سالم باشند در آن توسعه پایدار ایجاد خواهد شد. هاشمی با تاکید بر اینکه سلامت بر همه امور مقدم است، گفت: حوزه سلامت حتی بر امنیت مقدم است چرا که اگر خانواده‌یی، شهری و کشوری سالم باشد، می‌تواند مسیر رشد و ترقی را دنبال کند. وزیر بهداشت در پایان گفت: من به عنوان مسوول سلامت دولت یازدهم از سفیران سلامت به دلیل همکاری در حوزه پیشگیری تشکر می‌کنم و امیدوارم بر یاران و سفیران سلامت در همه نقاط کشور افزوده شود.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران