تاریخ در مورد ما هم قضاوت خواهد کرد

۱۳۹۵/۱۱/۰۹ ۰۰:۰۰:۰۰
| | |


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یادداشت خود به یاد شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکو نوشت: امیدوارم درک کنیم اتفاق پلاسکو آنقدر مهم است که برای کشف زوایای مختلف آن لازم است همه سرمایه، دانش و مهارت‌های ملی و بین‌المللی را به ‌کار‌ گیریم تا از تکرار حوادثی جانگداز از این دست پیش‌گیری شود و ملت شریف ایران در آرامشی بیشتر، روزگار بگذرانند.

به گزارش ایرنا «سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی» در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی با ابراز تاسف از حادثه تلخ ساختمان پلاسکو و شهادت جمعی از آتش‌نشانان، ابراز امیدواری کرد، از یاد نبریم همه ما وظیفه داریم به آنچه با خود، خدای خود و مردم وعده کرده‌ایم، عمل کنیم.

وی در این یادداشت آورده است:«آخرین روز سرد دی ماه برای ما تلخ بود و دردناک؛ روزی که جمعی از شجاع‌ترین و فداکارترین‌های شهر و کشورمان را از دست دادیم؛ مانند بسیاری از روزها و ماه‌ها و سال‌هایی که بر این دیار گذشته است. از آن روز حالمان خوب نیست و همه داغدار عزیزانی هستیم که برای کمک به همنوعان خود جان شیرین‌شان را قهرمانانه فدا کردند.

گویا این رسم زمانه است که خوبان و نیکان بروند و ما را مدیون خود سازند؛ بروند و تلنگری شوند بر وجدان آنها که مانده‌اند. این ‌بار نیز آنها رفتند و ما را در این فصل سرد، سوگوار پر کشیدن‌شان کردند؛ کاش این حادثه، شهدا و جان‌باختگان آن را فراموش نکنیم و در هیاهوی زندگی از یاد نبریم همه ما وظیفه داریم به آنچه با خود، خدای خود و مردم وعده کرده‌ایم، عمل کنیم؛ ازجمله بررسی علت یا علل این اتفاق دردناک و برخورد قاطع با مقصران.

قول‌هایی که برای ایمن‌سازی برخی ساختمان‌ها داده شده؛ مجهز کردن مراکز حساس و حیاتی چون ایستگاه‌های آتش‌نشانی به تجهیزات و فناوری‌های نوین و نیز سامان دادن به اوضاع زندگی و کسب و کار اهالی پلاسکو.

لازم می‌دانم، تاکید کنم من نیز به سهم خود بررسی وضعیت همه بیمارستان‌های دولتی را از نظر ایمن‌سازی و اطفای حریق با جدیت پیگیری می‌کنم.

همچنین باید بپذیریم در کشور ما پس از بروز حوادثی از این دست متاسفانه فضا یا به ‌شدت احساسی می‌شود یا سیاسی و زیر این چتر، عبرت‌آموزی و بررسی دقیق علت‌ها معمولا کم رنگ یا حتی گم می‌شود.

«باور کنیم مردم حقی بزرگ بر گردن همه مسوولان کشور دارند و تاریخ در مورد ما هم قضاوت خواهد کرد.»

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران