شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 52476 | |

سردار غلامرضا جلالی ظهر دیروز در نشست با مسوولان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در عسلویه با بیان اینکه پارس‌جنوبی از بزرگ‌ترین ظرفیت‌های اقتصادی و توانمند‌ کشور است، اظهار داشت: این ظرفیت بزرگ اقتصادی، صنعتی و تولیدی نشان از اقتدار اقتصادی و صنعتی کشور است که با تلاش متخصصان به منصه ظهور رسیده است.

به گزارش تسنیم، وی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس‌جنوبی را موتور محرک اقتصادی کشور دانست و با بیان اینکه رشد و توسعه کشور نقش مهمی در این حوزه دارد، تصریح کرد: رشد و توسعه کشور در گرو بهره‌برداری از فازهای گازی و تولید ارزش افزوده حاصل از ایجاد صنایع پایین‌دستی در این منطقه است.

رییس سازمان پدافند غیر‌عامل کشور، ظرفیت‌های منطقه پارس‌جنوبی را در ایجاد فرصت و تهدید مورداشاره قرار داد و گفت: با توجه به بروز برخی تهدیدات برای جلوگیری از وقوع بحران، آمادگی نیروها و تجهیزات و قدرت بازدارندگی پیش‌بینی‌های لازم انجام شود. جلالی تهدیدات مختلف در عرصه‌های تاسیساتی را برشمرد و خاطرنشان کرد: تهدیدات نظامی، تروریستی‌، سایبری‌، فرآیندی و طبیعی از مهم‌ترین تهدیدات پیش‌رو‌ست که باید راهکارهای لازم برای مقابله با آنها اندیشیده شود.

وی با تاکید بر تشکیل نظام ایمنی و دفاعی در منطقه پارس‌جنوبی تصریح کرد: تهدیدات منطقه در سه لایه ایمنی، امنیت و دفاع که شامل الزامات و دستور‌العمل‌ها‌، سطح و مقابله با تهدید است باید دسته‌بندی و تشکیل شود.

رییس سازمان پدافند غیرعامل و مدیریت بحران با بیان اینکه توسعه صنعتی نباید توجه مسوولان را از نحوه مقابله با تهدیدات دور کند، خاطر‌نشان کرد: تدوین برنامه‌های مهم کاربردی برای اجرای برنامه در سه لایه ایمنی، امنیتی و دفاعی از ضروریات است.

وی بااشاره به تشکیل سه لایه ایمنی، امنیت و دفاع در پارس‌جنوبی افزود: در سازمان پدافند غیرعامل و مدیریت بحران با تعیین فرمانده ارشد برای 4منطقه جنوب شامل اهواز، ماهشهر، عسلویه و خارک در‌صدد هستیم تا 3 لایه امنیتی یاد شده را با یک ساختار نوین در آن مناطق داشته باشیم.

جلالی تعیین فرمانده ارشد hse، پدافند غیر‌عامل و مدیریت بحران مناطق جنوب کشور را از مصوبات شورای عالی امنیت ملی دانست و تاکید کرد: پایش منظم تهدیدات و تغییرات شاخص‌های آن و مدیریت منابع و تجهیزات مقابله با بحران ازجمله وظایف مهم فرمانده ارشد hse، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران منطقه است ضمن آنکه هر واحد صنعتی «طرح» مقابله با 5تهدید را داشته باشند.

وی طراحی، برنامه‌ریزی، تطبیق، آموزش و پیش‌بینی تهدیدات و نحوه مواجهه با آن را از مهم‌ترین برنامه‌های کاری فرمانده ارشد hse، پدافند غیر‌عامل و مدیریت بحران منطقه دانست و گفت: همه مدیران‌عامل شرکت‌های مستقر در منطقه لازم است نسبت به فراگیری آموزش‌های لازم و مهارت‌های فرماندهی حوادث درون واحد خود اقدام و ابزارها و پیش‌بینی‌های لازم را نیز فراهم کنند.

رییس سازمان پدافند غیرعامل و مدیریت بحران خواستار فراگیری آموزش‌های لازم برای مقابله با بحران توسط مردم و مسوولان شد و گفت: با انتصاب فرمانده ارشد hse پدافند غیرعامل و مدیریت بحران منطقه تعامل با استان بوشهر را تسهیل می‌کند زیرا در زمان و‌قوع بحران استانداران می‌توانند با فرمانده ارشد hse منطقه برای تبادل اطلاعات و مشارکت در نوع طرح‌ریزی و ایفای نقش مکمل در ارتباط مستقیم باشند. جلالی با گرامیداشت ماه محرم بر استفاده از ظرفیت محرم در پدافند غیرعامل تاکید کرد و گفت: فرهنگ عاشورایی بخشی از قدرت نرم مسلمانان است که از این فرهنگ برای تقویت بنیه دفاعی و بازدارندگی استفاده می‌شود.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران