شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 44827 | |


جلسه هیات امنای صندوق توسعه ملی دیروز به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس‌جمهوری تشکیل شد و مهم‌ترین برنامه‌ها و اولویت‌های کاری این صندوق مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، در ابتدای جلسه سیدصفدر حسینی رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی با ارائه گزارشی از منابع، مصارف و اقدامات این صندوق تا پایان سال 1394 گفت: تمامی ارکان صندوق توسعه ملی نسبت به فعالیت شفاف و قانونی این صندوق اجماع نظر دارند.

رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی همچنین با ارائه گزارشی از چگونگی تامین مالی پروژه‌های مختلف از جمله طرح‌های نیروگاهی، کشاورزی و گردشگری و... خاطرنشان کرد: نحوه تنظیم قراردادها با بانک‌ها و تامین مالی طرح‌ها و پروژه‌ها، فنی و حقوقی، دارای منطق اقتصادی بوده و در حال حاضر صندوق توسعه ملی هیچ معوقه ارزی و ریالی ندارد. وی همچنین ظرفیت‌های صندوق توسعه ملی برای همکاری با صندوق‌های بین‌المللی در راستای بهره‌گیری از فرصت‌های جدید ایجاد شده در مناسبات بین‌المللی پس از برجام را تشریح کرد.

در جلسه هیات امنای صندوق توسعه ملی، صورت‌های مالی سال‌های 1392 و 1393 و بودجه سال 1395 این صندوق به تصویب رسید.

همچنین با تصویب هیات امنای صندوق توسعه ملی، در سال جاری 2500میلیارد تومان تسهیلات برای صادرات کالاهای ایرانی و 3هزار میلیارد تومان اعتبار برای سرمایه در گردش طرح‌های توسعه‌یی کشاورزی و صنعتی اختصاص یافت.

در این جلسه سیاست‌های سرمایه‌گذاری و چگونگی همکاری صندوق با نهادها و موسسات مالی خارجی برای تامین مالی پروژه‌های داخلی نیز مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران