شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 33548 | |


ایرنا| «بان‌کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل متحد در دیدار با «دیمیتری مدودف» نخست‌وزیر روسیه گفت: جهان باید در برابر گروه تروریستی داعش متحد شود و روسیه نیز می‌تواند نقش پیشرو در این نبرد داشته باشد.

به گزارش ایتارتاس از کوالالامپور، بان‌کی‌مون افزود: لازم است جهان برای نشان دادن همبستگی و پاسخ به این دشمن مشترک، با یکدیگر متحد شود و انتظار می‌رود روسیه نقش پیشرو در این نبرد ایفا کند.

دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین در مورد حادثه تروریستی سقوط هواپیمای مسافربری روسیه برفراز صحرای سینا به روسیه تسلیت گفت و افزود که وی با ملت روسیه در مورد این فاجعه ابراز همدردی می‌کند.

بان‌کی‌مون گفت، این افراد (مسافران هواپیما) توسط تروریست‌ها قربانی شدند و جهان هدف حملات تروریست‌ها قرار گرفته است.

یک فروند هواپیمای مسافربری خطوط هوایی «متروجت» روسیه در سی‌ویکم اکتبر 2015 (نهم آبان) که از شرم‌الشیخ مصر عازم سن‌پترزبورگ روسیه بود بر فراز صحرای سینا دچار سانحه شد و سقوط کرد.

«الکساندر بورتنیکوف» رییس سازمان امنیت فدرال روسیه نیز در این دیدار تایید کرد که سقوط هواپیمای ایرباس 321 این کشور بر فراز شبه جزیره سینا در مصر که جان 224 گردشگر روسی را گرفت، تروریستی بوده است. دبیرکل سازمان ملل گفت: هیچ عقیده سیاسی و هیچ رنجی قادر نیست این اقدام دهشتناک را توجیه کند.

بان‌کی‌مون و مدودف برای شرکت در بیست‌وهفتمین اجلاس سران کشورهای عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن) در کوالالامپور پایتخت مالزی به‌سرمی‌برند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران