شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 13722 | |

معاون اجرایی رییس‌جمهور:


معاون اجرایی رییس‌جمهور، بودجه سال٩٤ کشور را انضباطی و نه انقباضی دانست و گفت: در آستانه برنامه ششم توسعه لازم است به نقش استان سیستان‌وبلوچستان به‌عنوان استان پاسدار از مرزهای جنوب‌شرق کشور توجه شود. محمد شریعتمداری، در جلسه بررسی روند اجرایی برنامه‌های سفر هیات دولت به این استان، سیستان‌وبلوچستان را اصلی‌ترین منطقه کشور به لحاظ نگاه اساطیری و سرچشمه فرهنگ و تمدن ایرانی دانست و افزود: بعد از پیروزی انقلاب به‌دلیل عداوت‌ها و دشمنی‌های بدخواهان کشور و بعضا سوءمدیریت‌ها و کم‌تدبیری‌های مسوولان نام این استان با ناامنی خیلی مترادف شده درحالی که حقیقت امر این‌گونه نیست و باتوجه به آنچه بعضا از استان‌های مرزی مطلع می‌شویم، می‌بینیم امنیت و ثبات خوب و مناسبی در این استان حاکم است.

شریعتمداری لازمه رشد همه ابعاد جامعه ازجمله رشد فرهنگی، سیاسی و اجتماعی را امنیت دانست و گفت: در این استان امنیت و وحدت از آهنگ رشد مناسبی برخوردار است.

وی سیستان‌وبلوچستان را مستعد بسیاری از سرمایه‌گذاری‌های اساسی دانست و گفت: حضور و توجه دولتمردان به این خطه از میهن، نشانگر بروز نتایج بسیار ثمربخش و اثرگذار در پیشرفت بسیاری از طرح‌های استان خواهد بود.

شریعتمداری بااشاره به عدم حذف هیچ‌گونه تحریمی به‌طور کامل و وجود فشار تحریم‌ها و تاثیر آن بر روند توسعه کشور بیان کرد: ما بر این باوریم که ملت ایران هیچ‌گاه سر تعظیم در مقابل زورگویان پایین نمی‌آورد و همواره بر ارزش‌ها و خواسته‌های به‌حق خود ایستاده است.

وی گفت: باوجود تحریم‌ها و کاهش چشمگیر قیمت نفت و بلوکه شدن منابع قابل ملاحظه‌یی از سرمایه‌های ملی در کشورهایی نظیر چین، هند و روسیه، دولت در کنترل نرخ تورم تا حدود بسیار زیادی موفق بوده و کاهش نرخ تورم به اینکه هم‌اکنون بدان رسیده‌ایم موفقیتی بوده که این دولت از عهده آن بر آمده و باید برجسته شود.

معاون اجرایی رییس‌جمهور گفت: باوجود کاهش قیمت نفت باتوجه به محدودیت وابستگی بودجه عمومی به قیمت نفت به میزان حدود ٣٠درصد، دولت هیچ نگرانی برای اداره کشور ندارد و در تلاشیم تا سال آینده با ایجاد رونق بیشتر و افزایش مشارکت بخش‌های غیردولتی روند توسعه کشور را تسریع بخشیم.

وی با بیان اینکه به آینده مذاکرات دیپلماتیک بسیار امیدوار هستیم و طبیعتا موفقیت در رسیدن به توافق جنبه‌های مثبت زیادی را برای کشور دارد، گفت: دستگاه دیپلماسی کشور با درنظر گرفتن همه ارزش‌ها و الزامات برای دستیابی به توافق در حال تلاش است و بر این باوریم مذاکره بر پایه عقل و منطق و دیپلماسی همان راهی است که ما را به مقصود می‌رساند.

وی تصریح کرد: بدیهی است با رسیدن به توافق به شرایط مطلوب در جذب سرمایه‌گذار و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در کشور نزدیک می‌شویم.

شریعتمداری یکی از ظرفیت‌های مهم استان را ظرفیت تجاری دانست که درصورت تحقق می‌تواند محوری برای برخی فعالیت‌های تجاری کشور با کشورهای دنیا و بستری برای اشتغالزایی شود و همچنین زمینه‌ساز برای جلب‌توجه سرمایه‌گذاران بومی دانست که می‌تواند بسیار گره‌گشا باشد.

وی در پایان طرح‌های در دست اجرای استان را امید‌بخش دانست.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران