شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 12655 | |

بهرام سبحانی، مدیرعامل فولاد مبارکه، کمبود گندله را یکی از چالش‌های فراروی صنعت فولاد کشور دانست و بر ضرورت احداث یک کارخانه 2.5میلیون تنی گندله‌سازی در ابتدای خط تولید فولاد هرمزگان تاکید کرد.

به گزارش مهر، سبحانی اظهار کرد: باتوجه به وجود مزیت‌هایی همچون قرار گرفتن در ساحل خلیج‌فارس و دسترسی به آب‌های آزاد، استان هرمزگان گزینه نخست برای توسعه فولاد در کشور است.

وی با بیان اینکه در آینده نه‌چندان دور، حاشیه خلیج‌فارس به پایگاه تولید فولاد در کشور تبدیل می‌شود، تصریح کرد: برای تحقق این امر باید زیرساخت‌های لازم، نظیر توسعه اسکله‌ها و امکان بارگیری و تخلیه و ترخیص محصول، تامین آب، برق و گاز موردنیاز صنعت فولاد در این استان ایجاد شود. مدیرعامل فولاد مبارکه و رییس هیات‌مدیره شرکت فولاد هرمزگان با بیان اینکه فولاد مبارکه برای راه‌اندازی فولاد هرمزگان بیش از 1500میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ارزی و ریالی کرده است، از عرضه بخشی از سهام فولاد هرمزگان در بورس خبر داد.

وی بااشاره به اهمیت و نقش صادرات مواد و تولیدات غیرنفتی در اقتصاد کشور اظهار کرد: سال گذشته یک میلیون و ۸۰هزار تن انواع محصولات فولادی فولاد مبارکه به بازارهای اروپایی و خاور دور صادر شد که از این میزان سهم فولاد هرمزگان ۲۵۰هزار تن بود. این درحالی است که در ۹ماهه امسال نیز حدود یک‌میلیون تن فولاد صادرات داشته‌ایم که سهم فولاد هرمزگان ۲۳۰هزار تن است پس باید برای افزایش صادرات به‌ویژه سهم فولاد هرمزگان برنامه‌ریزی‌های گسترده‌تر و جدی‌تری داشته باشیم.

رییس هیات‌مدیره فولاد هرمزگان افزود: در حال حاضر ۱۶میلیون تن فولاد در کشور تولید می‌شود که فولاد هرمزگان با یک‌ونیم میلیون تن، ۱۰درصد تولید فولاد را به خود اختصاص داده است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران