شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 65980 | |

چندی پیش محمدباقر قالیباف، شهردار تهران و کاندیدای ریاست‌جمهوری با بیان وعده یارانه 250هزار تومانی به بیکاران، سایتی با عنوان کارانه را راه‌اندازی کرد که این سایت به دلیل غیرقانونی بودن توسط مراجع قضایی فیلتر شد. اما واکنش علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این سایت جالب بود. به گفته وی طرح «از یارانه به کارانه» پیش‌تر از سوی معاونت‌های توسعه کارآفرینی و اشتغال و رفاه اجتماعی در قالب کتاب چاپ و در دولت یازدهم به شکل برنامه ارائه و در اسفند ماه سال 95 مصوب شده بود.

ربیعی در کانال تلگرامی خود در این باره نوشته است: متاسفانه این برنامه از جای دیگر گرفته شده و بخشی از آن مطرح و بخشی دیگر نادیده گرفته شده است. وی با اشاره به وعده 250هزار تومان به بیکاران گفت: اکنون 3.2میلیون نفر بیکار داریم واقعا می‌توانید به این تعداد، یارانه بیکاری بدهید؟

ربیعی در توضیح برنامه یارانه تا کارانه گفت: اساس این برنامه این است که به کارفرما بخشی از دستمزد جوان بیکار که آموزش مهارت کسب کرده باشد را می‌دهیم تا فرد با توانمندی مهارت کار را بیاموزد. حتی بیشتر از 250هزار تومان ما تصمیم داریم تا 400هزار تومان پرداخت کنیم.

وزیر کار با ذکر این مطلب که همه تدبیر دولت یازدهم توانمندسازی افراد است و به‌ شدت با پخش پول مخالف است؛ تاکید کرده که این کاندیدا اعلام کرد از بیکاران خواسته که بیایند در سامانه«یارانه تا کارانه» ثبت‌نام کنند که بر این اساس همه افراد حتی شغل غیررسمی دارند، می‌خواهند ثبت‌نام کنند و از دریافت نقدی بهره‌مند شوند. ربیعی گفت: وقتی آموزش مهارت و استخدام از سوی کارفرما را مطرح می‌کنیم تنها بیکاران واقعی می‌مانند که حاضر به کار هستند و تمایل به کسب مهارت هستند. به گفته وزیر کار، کسانی که وعده پرداخت پول به بیکاران را می‌دهند، عدد و رقم نمی‌دانند. این وعده‌ها دروغ به مردم است و به منافع ملی آسیب می‌رساند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران