شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 61872 | |

محمد سالاری، رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با ابراز تاسف از اینکه برخی اعضای شورا مانع بررسی جزییات بودجه شهرداری می‌شوند، گفت: آنها به هیچ‌ عنوان به این موضوع ورود پیدا نمی‌کنند، ما هم که در صحن شورا به این موضوع می‌خواهیم ورود پیدا ‌کنیم، می‌گویند نیاز به این کار نیست.

به گزارش ایلنا، سالاری در انتقاد از فرآیند تدوین و تصویب بودجه شهرداری تهران گفت: متاسفانه هزینه‌هایی که به ماموریت‌های مختلف مدیریت شهری در لایحه بودجه اختصاص می‌دهیم؛ متعادل، متوازن و عدالت‌محور توزیع نمی‌شود.

وی ادامه داد: ضروری است به جای آنکه بخش قابل توجهی از بودجه مساجد را در قالب رقم‌های قابل توجه به چند مسجد اختصاص دهند، میزان این بودجه را افزایش داده و در میان مساجد محلات و مناطق کل شهر تهران توزیع کنند که هم به لحاظ ایمنی و هم به لحاظ مقاومت و ایستایی در مقابل حوادث غیرمترقبه وضعیت بسیار اسفناکی دارند.

سالاری با بیان اینکه این اقدامات در راستای مدیریت بحران و ارتقای ایمنی است، تصریح کرد: عادلانه نیست که ناگهان به یک مسجد یا حوزه علمیه چند 10میلیارد تومان پرداخت شود و در مقابل تعداد قابل توجهی از مساجد و حوزه‌های علمیه که از گذشته ساخته شده‌ و به لحاظ رعایت اصول ایمنی و مقاومت در مقابل حوادث غیرمترقبه پایدار نیستند به دلیل بی‌پولی نتوانند نسبت به مقاوم‌سازی و ارتقای سطح ایمنی خود

اقدام کنند.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با یادآوری طرح خود در سال اول شورا مبنی بر الزام شهرداری به ساخت مساجد محله اظهار کرد: بعضا اعتبارات مساجد به تعدادی از مساجد خاص اختصاص داده می‌شود که اعضای شورا نیز به طور کامل در جریان این مساله قرار نمی‌گیرند.

وی افزود: اعضای شورای شهر شاخص‌های چنین هزینه‌کردی از طرف شهرداری را نمی‌دانند و باید اعلام کنند که بنا به چه دلایل و شاخص‌هایی 1، 2و تا 10میلیارد تومان به مسجدی خاص اعتبارات اختصاص داده‌اند. این عضو شورای شهر با بیان اینکه اعضای شورای شهر در جریان روند این تصمیم‌گیری‌ها قرار ندارند، گفت: بررسی این‌گونه مسائل تنها در کمیسیون برنامه و بودجه درست نیست و باید تمامی اعضای شورای شهر که قرار است رای دهند در جریان این موارد قرار بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه ضروری است، کمیسیون فرهنگی و اجتماعی با همکاری کمیسیون برنامه و بودجه شاخص‌ها را اعلام کنند و سایر کمیسیون‌ها و اعضای شورای شهر نیز در جریان این شاخص‌ها قرار بگیرند، بیان کرد: در جلسه اخیر که کمیسیون تلفیق تشکیل جلسه داد فقط کلیات بودجه مورد بحث قرار گرفت درحالی که این کمیسیون باید درباره ریز کد پروژه‌ها و ماموریت‌ها بحث کند.

وی ادمه داد: به هیچ‌ عنوان به این موضوع ورود پیدا نمی‌کنند ما هم که در صحن شورا به این موضوع ورود پیدا می‌کنیم باز هم می‌گویند، نیاز به این کار نیست و مباحث باید به رای گذاشته شود که خب معلوم است در شرایط فعلی رای هم می‌آورند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران