شماره امروز: ۵۴۷

| | |

اصلاح‌طلبان و اصولگرایان پارلمان شهری پایتخت گزینه‌های خود را برای ریاست این پارلمان در آخرین سال فعالیتش معرفی کردند.

در همین رابطه، محمد مهدی تندگویان سخنگوی فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر از انتخاب «مسجدجامعی» به‌عنوان گزینه نهایی اصلاح‌طلبان برای انتخابات هیات رییسه آتی شورای شهر خبر داد. محسن پیرهادی، عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران نیز گفت: مهدی چمران گزینه نهایی اصولگرایان برای ریاست این شوراست.

تندگویان در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد برنامه اصلاح‌طلبان برای انتخابات هیات رییسه آتی، با بیان اینکه جلسات اصلاح‌طلبان برای انتخاب گزینه ریاست برگزار و نهایتا «احمد مسجدجامعی» به عنوان گزینه ریاست شورا انتخاب شد، گفت: با این حال هنوز روی گزینه‌ها برای ترکیب هیات رییسه تصمیم‌گیری نشده است.

تندگویان در پاسخ به اینکه آیا وی بار دیگر برای هیات رییسه کاندیدا می‌شود یا خیر؟ با بیان اینکه سال گذشته با وجود میل باطنی و تنها براساس درخواست فراکسیون کاندیدا شدم، افزود: به شخصه علاقه‌یی برای کاندیدا شدن ندارم چراکه در سال آخر مدیریت شهری قرار داریم و عملا 7ماه از کار اجرایی شورا و شهرداری باقی مانده و به نظر نمی‌رسد در این مدت کوتاه تغییر رویه‌یی در عملکرد ایجاد شود.

تندگویان در مورد رایزنی با ورزشکاران شورا یا برخی اصولگرایان برای جذب آرای آنها تصریح کرد: سال گذشته در انتخابات هیات رییسه یک رأی سفید در میان آرا وجود داشت که این نشان می‌دهد تعدادی از اصولگرایان از مدیریت چمران راضی نیستند و احتمالا در انتخابات هیات رییسه آتی نیز تعداد رأی‌های سفید در پی نارضایتی از مدیریت چمران در طیف اصولگرایان بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه تعداد اعضای اصلاح‌طلب و آرای آنها مشخص است، گفت: جریان اصلاح‌طلبی شورای شهر که مسجد جامعی را گزینه ریاست انتخاب کرده است 13رأی دارد هرچند برخی عنوان کردند که اگر تعداد آرای ما به 15برسد به گزینه ما رأی خواهند داد اما به‌شخصه معتقدم نمی‌توان بر وعده‌های اعضا اتکا کرد! تندگویان در مورد جذب آرای ورزشکاران شورا نیز با بیان اینکه تکلیف این افراد مشخص است و به نظر می‌رسد آنها برای رأی دادن روی گزینه قبلی خود ایستاده‌اند، گفت: ممکن است در پی جلسات و ملاقات‌ها عده‌یی از اعضای شورا به ما قول دهند که رأی‌شان را در سبد اصلاح‌طلبان می‌اندازند؛ اما معتقدم نباید روی آنها حساب باز کرد.

بر اساس این گزارش، زمان دقیق انتخابات هیات رییسه شورای شهر تهران هنوز مشخص نیست و پیش از این رحمت‌الله حافظی در نشست خبری، زمان احتمالی برگزاری انتخابات هیات رییسه را 9شهریورماه جاری اعلام کرده بود. از سوی دیگر محسن پیرهادی، عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه چمران در شورا تجربه‌های خوبی دارد و باید از تجربیاتش استفاده کرد، گفت: چمران به خوبی جلسات شورای شهر را اداره می‌کند. عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر این موضوع که اصولگرایان روی انتخاب چمران به اجماع رسیده‌اند، گفت: باید برای ایجاد شهری پویا همه تلاش‌ها صورت گیرد. به گفته پیرهادی، شورا باید نقش نظارتی خود را به خوبی ایفا کند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران