شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 44162 | |

طی ماه‌های اخیر اعضای شورای شهر تهران به مناسبت‌های مختلف نامگذاری معبر و خیابانی به نام چهره‌های شاخص و برتر حوزه‌های مختلف هنری، سیاسی و... را به تصویب رساندند و حتی چندی پیش در آستانه سالگرد عروج «مهران دوستی» گوینده رادیو، خیابانی به نام وی تغییر کرد، اما هنوز در لیست نامگذاری‌ها افرادی هستند که همچنان در لیست انتظار هستند.

مجتبی شاکری، عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد نامگذاری‌ها در نوبت انتظار گفت: در جلسات مختلف شورای شهر اعضای شورا مبنی بر نامگذاری معابر و خیابان‌ها به نام افراد مشهور که دارای جایگاه فاخری هستند، تاکید داشته و برهمین اساس دو فوریت‌های نامگذاری پس از تصویب و برای جانمایی و مکان‌یابی در دستور کار کمیسیون نامگذاری قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه درصورت تصویب دوفوریت نامگذاری؛ باید معابری برای نام این افراد انتخاب شود گفت: هنوز بررسی برای مکان یابی معبر خیابانی به نام افرادی همچون آیت‌الله مهدوی کنی، آیت‌الله خوش وقت، آیت‌الله حق‌شناس، مجتبی آقاتهرانی، عسگر اولادی، شیخ نمر، دکتر قندی، شهید محمد کاظمی و سه پسرشهید ابراهیم زکزاکی که در شورای شهر تصویب شده ادامه دارد.

شاکری در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به مجاهدت‌های شهدای مدافع حرم گفت: هرچند پلی در شهرک شهید محلاتی و بوستانی در پایتخت به‌طور کلی به نام مدافعان حرم نامگذاری شده است اما برای اینکه بتوانیم نام هرشهید مدافع حرم را بر کوچه یا معبری بگذاریم نیازمند بررسی و جانمایی جدید هستیم که این مهم توسط کارشناسان در حال انجام است.

وی افزود: جانمایی و مکان یابی معابر و خیابان‌ها باید با شخصیت مورد نظر تطابق و نزدیکی داشته باشد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران