شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 38338 | |

تحویل 5هزار واگن باری ساخت روسیه در قالب توافق اعطای یک وام 130میلیون دلاری این کشور به ایران از امسال آغاز می‌شود. روزنامه کامرسانت روز چهارشنبه 21 بهمن با خبر تحویل 5هزار واگن باری به ایران، به نقل از یک مقام شرکت واگن‌سازی «اورال واگن‌زاود» طرف قرارداد ساخت 5هزار واگن نوشت: روسیه این واگن‌ها را با وام بانک روسی «ونش‌اکونوم بانک» به ایران تحویل می‌دهد.

روزنامه روسی نوشت: این نخستین معامله روسیه با ایران پس از لغو تحریم‌ها و دورنمای معامله‌های دو کشور که طرف ایرانی 40میلیارد دلار اعلام کرده است بستگی به توافق در مورد شرایط وام‌های صادراتی است.

کامرسانت یادآوری کرد: «دمیتری مدودف» نخست‌وزیر روسیه در تازه‌ترین جلسه دولت که به حوزه ماشین‌سازی و حمل و نقل اختصاص داشت گفت که در این هفته تصمیم شورای نظارت ونش‌اکونوم بانک را برای واگذاری سه وام به ایران، قزاقستان و مجارستان را امضا می‌کند.

به گزارش ایرنا، مدودف افزود: وام‌هایی که به ایران و قزاقستان واگذار می‌شود برای خرید محصولات اورال واگن‌زاود (سازنده واگن‌های باری) و به مجارستان هم برای خرید محصولات کارخانه «مترو واگن‌ماش» (سازنده قطارهای ویژه مترو) اختصاص می‌یابد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران