شماره امروز: ۵۴۷

| | |

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: کمیسیون صنایع پیش‌بینی کرده که قیمت خودرو در ماه‌های آینده بین ۱۵ تا ۳۰درصد کاهش داشته باشد.

نادر قاضی‌پور اظهار کرد: کمیسیون صنایع و معاون یک کمیسیون تخصصی است که در سطح ملی کار می‌کند و پتروشیمی از وزارتخانه‌ صنعت و معدن، هوا و فضا از وزارت دفاع و بخشی‌هایی دیگر در این کمیسیون است.

وی عنوان کرد: تمام طرح‌ها و لوایحی که مربوط به صادرات و واردات باشد از خودروسازی گرفته تا فولاد و آلومینیوم و مس در حوزه این کمیسیون است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به بحث قیمت خودرو که اخیرا جریان ایجاد کرده است، گفت: تحقیق و تفحص از خودروسازی و فولاد از جمله جریاناتی بود که در چند ماه گذشته رخ داد و در حال حاضر تحقیق و تفحص از صنعت مس در دستور کار قرار گرفته است.

قاضی‌پور از دو لایحه مطرح شده توسط دولت خبر داد و افزود: برای عبور از رکود و اصلاح قوانین برنامه و بودجه طرحی توسط همکاران در کمیسیون صنایع و معاون طرحی ارایه کرده‌اند. وی خاطرنشان کرد: کمیسیون صنایع و معادن پیش‌بینی کرده است که قیمت خودرو در ماه‌های آینده بین 15 تا 30درصد کاهش داشته باشد، در این زمینه با حضور خودروسازان جلساتی برگزار شده است و آنها از ما فرصت خواسته‌اند تا پس از بررسی‌های خود در قیمت خودرو تجدید‌نظرهایی صورت گیرد.

به نقل از تسنیم، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: بحث‌هایی نظیر استفاده از تولیدات داخلی برای ارزان کردن قیمت خودرو از جمله دیگر مولفه‌هایی بوده که از سوی این کمیسیون از خودرو‌سازان خواسته شده است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران