شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 3877 | |

با فرا رسیدن فصل پاییز بازار خودرو نیز براساس عرف سال‌های گذشته وارد فصل رکود خود شده است. دوره‌های رونق و رکود بازار خودرو براساس فصول مختلف سال متفاوت است. به‌طور معمول با آغاز فصل پاییز به‌دلیل بازگشایی مدارس و کاهش مسافرت‌های خانوادگی، بازار آزاد خودرو نیز وارد رکود می‌شود. این رکود تا اواسط زمستان و نزدیکی به سال جدید ادامه خواهد یافت.

البته نکته قابل توجه در این زمینه آن است که به گفته فعالان بازار در سال جاری بازار خودرو در فصلی که باید رونق را تجربه می‌کرد (فصل تابستان) به دلایل حواشی شکل گرفته پیرامون تعیین قیمت خودروها، در رکود به‌سر برد.

بنابراین فرا رسیدن فصل رکود (پاییز) در این بازار، به معنای تشدید رکود و کاهش بیش از پیش معاملات خواهد بود، رکودی که در چند ماه اخیر صدای اعتراض نمایشگاه‌های اتومبیل را هم بلند کرده است.

به نقل از ایسنا، یک فعال بازار خودرو در این زمینه می‌گوید: پاییز فرا رسید بدون اینکه معاملات بازار دوره رونق خود را در فصل تابستان تجربه کند.

وی با بیان اینکه به‌دلیل کاهش حجم معاملات در بازار، درآمد بسیاری از نمایشگاه‌های اتومبیل در حد تامین هزینه‌ها و پرداخت حقوق پرسنل کاهش یافته است، خاطرنشان می‌کند: به‌طور کلی بازار خودرو در بیشتر روزهای امسال در تعطیلات بود. این فعال بازار خودرو ادامه می‌دهد: اگر سه ماه پیش قیمت خودرو به‌صورت اصولی تعیین شده و دعوای تعیین قیمت تا چند ماه ادامه پیدا نمی‌کرد، حجم معاملات خودرو به‌طور طبیعی در تابستان افزایش پیدا می‌کرد.

وی خاطرنشان می‌کند: با این حال امیدواریم ثبات قیمتی در بازار ایجاد شود. در آن صورت می‌توان امیدوار بود که در بازار پایان سال بخشی از سود ازدست رفته نمایشگاه‌های اتومبیل جبران شود.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران