شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 342 | |

شرکت‌های خودروسازی آمادگی خود را برای نوسازی و جایگزینی وسایل نقلیه عمومی در بخش بار و مسافر (انوع اتوبوس، کامیون و تاکسی) اعلام کردند و مقرر شد تولید ون به‌طور جدی در دستور کار آنها قرار بگیرد. ساسان قربانی سخنگوی شورای سیاست‌گذاری خودرو گفت: در نشست شورای سیاست‌گذاری خودرو که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت تشکیل شد، برنامه‌های صادراتی شرکت‌های خودرو ساز در خصوص خودروهای سبک و سنگین مطرح شد و مورد بحث و بررسی قرر گرفت و مقرر شد کمیته صادرات طی دو هفته تبیین دقیق سیاست‌های توسعه صادرات و راهکارهای اجرایی را در دستور کار قرار دهند. وی افزود: همچنین برای کاهش آلایندگی و مدیریت مصرف سوخت مقرر شد که استفاده از گاز طبیعی در سوخت خودرو‌های عمومی اولویت داشته باشد. وی ادامه داد: در این نشست وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به لزوم تولید خودروهای کم‌مصرف با آلایندگی بسیار کم تاکید کرد که خودرو‌سازان تولید موتور خودرو با تکنولوژی روز دنیا را در اولویت کاری خود قرار دهند.

وی اضافه کرد: از نکات حایز اهمیت در این نشست پیگیری تلفنی مشکلات پیش آمده بر صنعت خودرو‌سازی از سوی وزیر در طول جلسه بود که بعد از هر تماس تلفنی وزیر با مسوولان ارگان‌ها و نهادهای ذی‌ربط وی خبر خوش رفع مشکل را، به اطلاع اعضای شورا می‌رساند.

قربانی افزود: وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید و یادآوری پیگیری بی‌وقفه امور تا حل نهایی آن به کلیه اعضای شورا تصریح کرد که ضروری است خودرو‌سازان بی‌وقفه برای رفع مشکلات تا حصول رضایتمندی کامل مشتریان تلاش کنند و هیچ عاملی نباید مانع تحقق این مهم شود. به نقل از شاتا، گفتنی است شورای سیاست‌گذاری خودرو با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیران عامل گروه‌های خودرو‌سازی، انجمن خودرو‌سازان و مسوولان مربوطه دراین وزارتخانه به‌طور منظم هر دو هفته یک‌بار برای حل مشکلات این صنعت تشکیل جلسه می‌دهد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران