شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 3316 | |


یکی از مسوولان شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران جزییات جلوگیری از عرضه 10هزار دستگاه خودرو معیوب تولید داخل در سال گذشته و سرنوشت این خودروها را بیان کرد. علی عالی نهاری مدیر مهندسی بازرسی خودرو شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران اظهار کرد: نشت روغن ترمز، روشن نشدن چراغ‌های ترمز، کشیدگی فرمان، نشتی روغن هیدرولیک فرمان و روشن نشدن چراغ‌های هشداردهنده سیستم ترمز ABS، از مهم‌ترین مشکلات ایمنی تشخیص داده شده در 10هزار دستگاه خودرو تولید داخل در سال گذشته بود. وی با بیان اینکه در بازرسی‌های صورت گرفته در خط تولید در صورت مشاهده همزمان دو مورد ایراد اساسی ایمنی، تمام خودروهای تولیدی در آن خط تولید در آن روز بلوکه می‌شود، خاطرنشان کرد: براین اساس سال گذشته 10هزار دستگاه خودرو معیوب بلوکه شد.

مدیر مهندسی بازرسی خودرو شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران با بیان اینکه خودروسازان تک‌تک خودروهای بلوکه شده را بررسی و رفع عیب را به ما اعلام کردند، خاطرنشان کرد: بازرسان ما نیز تمام آن خودروها را بررسی و پس از تایید فنی، اجازه عرضه را صادر کردند.

وی ادامه داد: در آن زمان بدون برطرف شدن ایرادات مربوطه امکان تحویل آن خودروها به مشتریان وجود نداشت. گذشته از آن خودروساز هم به‌دلیل محدودیت فضا امکان نگهداری خودروهای معیوب را ندارد. گزارش عالی نهاری تصریح کرد: 10هزار دستگاه خودرو معیوب توقیفی در سال گذشته همان جا پس از ابلاغ بازرسان ما رفع عیب و تحویل مشتریان شد به‌گونه‌یی که گاهی همکاران بازرس ما تا پاسی از شب در خطوط تولید خودروسازان باقی ماندند تا خودروهای رفع عیب شده را تست کرده و پس از اطمینان، اجازه تحویل خودرو به مشتری را صادر کنند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران