شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 2126 | |

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور خودرو از دستور وزیر به‌خودروسازان برای توسعه محصولات تولیدی خبرداد و گفت: خودروسازها باید صاحب پلت‌فرم‌های جدید شوند و بر این اساس، پلت‌فرم خودروهای برقی و هیبریدی به‌زودی رونمایی می‌شود.

بیوک علیمرادلو گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت چند راهبرد اصلی را برای خودروسازان مشخص کرده است که بر اساس آن، افزایش تیراژ تولید، توسعه صادرات، توسعه محصول و افزایش کیفیت به‌عنوان چهار راهبرد به‌خودروسازان ابلاغ شده است.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور خودرو افزود: این راهبردها در قالب دستورالعمل به‌خودروسازان ابلاغ شده است و وزارتخانه نیز مدام اجرایی شدن آن را پیگیری می‌کند و مشکلات مختلف را نیز با خودروسازان حل خواهد کرد.

وی تصریح کرد: کیفیت خودرو و عملکرد خودروسازان هنوز برای وزارت صنعت، معدن و تجارت قانع‌کننده نیست و اشکالات به‌صورت مداوم در جلسات شورای سیاستگذاری خودرو که هر هفته برگزار می‌شود، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به گفته علیمرادلو، خودروسازان نیز به‌صورت مرتب در این جلسات گزارشاتی را اعلام می‌کنند و بخش خودرو نیز پیگیر اجرایی شدن این راهبردها است؛ البته کیفیت به‌صورت یک شبه اصلاح نمی‌شود و کار زیادی را می‌طلبد.

وی اظهار کرد: هر بنگاهی به‌فراخور سیاست‌های داخلی خود، تلاش کرده تا توسعه محصول را در دستور کار خود قرار دهد؛ البته طبیعتا محدودیت‌هایی در این زمینه وجود دارد که باید با توجه به آنها، در راستای کیفیت تلاش کرد.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: تکلیف وزارتخانه به‌خودروسازان طراحی پلت‌فرم‌های جدید است و اینکه خودروسازان باید صاحب پلت‌فرم شوند، در این راستا تاکید زیادی بر توسعه ساخت خودروهای برقی و هیبریدی صورت گرفته است و امیدواریم بتوانیم به‌زودی پلت‌فرم خودروهای برقی و هیبریدی را رونمایی کنیم.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران