شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 27068 | |

یک عضو انجمن قطعه‌سازان:

یک عضو انجمن قطعه‌سازان از ابطال انتخابات هیات‌مدیره انجمن قطعه‌سازان در سال گذشته خبر داد و گفت: متاسفانه در ورود خودروسازان خارجی به کشور کارشناسی عمل نشد.

فرهاد به‌نیا در نشستی خبری از ابطال انتخابات سال گذشته انجمن قطعه‌سازان خبر داد و اظهار داشت: براساس رای دیوان عدالت اداری در مردادماه جاری مجمع انتخاباتی هیات‌مدیره انجمن سازندگان قطعات خودرو به طول کامل ابطال شده است و این حکم طی روزهای آینده به انجمن هم ابلاغ خواهد شد. وی با اشاره به اینکه با درخواست یک سوم اعضا یا وزارت کار در برگزاری مجمع، می‌توان انتخابات دیگری را برگزار کرد، افزود: در شرایط فعلی قطعه‌سازان با مشکلات متعددی ازجمله کمبود نقدینگی و مالیات بر ارزش افزوده روبه‌رو هستند که باید انجمن با برگزاری هیات‌مدیره جدید این موارد را مورد بررسی و رفع کند.

این عضو انجمن قطعه‌سازان اضافه کرد: این روزها فروش خودروسازان کاهش پیدا کرده که این موضوع خود پرداخت مطالبات قطعه‌سازان از خودروسازان را با مشکل مواجه کرده است. در برخی از موارد حتی قطعه‌سازان حاضرند به جای مطالبات خود از خودروسازان خودرو دریافت کرده و آنها را در بازار به فروش برسانند. وی به اقدام یکی از شرکت‌های خودروساز در تحویل خودرو به جای مطالبات به قطعه‌سازان اشاره کرد و گفت: بهتر است این خودروها توسط لیزینگ‌ها به فروش رسیده و پول آن به قطعه‌ساز داده شود. البته در شرایط فعلی که بازار راکد است، تحویل خودرو هم دردی از مشکلات کمبود نقدینگی قطعه‌سازان دوا نمی‌کند.

به‌نیا با بیان اینکه درحال حاضر بخشی از واحدهای قطعه‌سازی کشور تعطیل شده‌ است، اظهار داشت: بانک‌ها به‌شدت انقباضی عمل کرده و با بهره‌های سنگین شرایط فعالیت را برای قطعه‌سازان هر روز سخت‌تر می‌کنند.

به گزارش تسنیم، این عضو انجمن قطعه‌سازان خودرو به افزایش حضور خودروهای بی‌کیفیت چینی در سطح بازار اشاره کرد و افزود: چینی‌ها به‌شدت به دنبال بازار ایران هستند که این دولتمردان کشور باید به گونه سیاست‌گذاری‌ها کنند که هر خودرو چینی امکان ورود با بازار ایران را نداشته باشد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران