شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 22784 | |

مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی با اشاره به برگزاری پانزدهمین اجلاس برنامه‌ریزی و اجرای ناوبری خاورمیانه گفت: ایمنی هوانوردی، اولویت‌ها و اهداف ناوبری، مدیریت ترافیک هوایی و... عمده‌ترین موضوعات اجلاس مذکور بود.

به گزارش تسنیم، سعید اکبری با اشاره به اینکه پانزدهمین اجلاس برنامه‌ریزی و اجرای ناوبری منطقه خاورمیانه در بحرین برگزار شد، اظهارکرد: دفاتر ایکائو موظفند برنامه‌ریزی و اجرای برنامه هماهنگ جهانی ناوبری را به صورت منطقه‌یی با در نظر گرفتن قابلیت‌ها و توانایی‌های اعضای منطقه خود برنامه‌ریزی کنند.

وی افزود: به همین منظور اجلاس برنامه‌ریزی و اجرای ناوبری در منطقه خاورمیانه با نام MIDANPIRG هر 18ماه یک‌ بار به میزبانی یکی از کشورهای منطقه برگزار می‌شود.

اکبری تصریح کرد: دستور کار پانزدهمین اجلاس برنامه‌ریزی و اجرای ناوبری منطقه خاورمیانه نیز توسط کارگروه و کارشناسان کشورهای عضو، کارشناسان ایکائو در زمینه‌های مختلف در طول یک‌سال و نیم گذشته مورد بحث و تبادل و نظر قرار گرفت و برابر تصمیم‌گیری جهت اجرا به عنوان دستور جلسه

15/MIDANPIRGارسال شد.

مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: ایمنی هوانوردی، برنامه‌ریزی و استراتژی ناوبری هوایی منطقه، اجرای سیستم‌های ناوبری هوایی، اولویت‌ها و اهداف ناوبری، مسایل زیست محیطی، مدیریت ترافیک هوایی، مخابرات هوانوردی، هواشناسی، سیستم‌های نظارتی، ارتباطی و ناوبری از عمده‌ترین موضوعات مطروحه در اجلاس مذکور به شمار می‌رود که براساس برنامه ارتقا بلوکی سامانه‌های هوانوردی (ASBU) ایکائو برنامه‌ریزی شده است.

اکبری با بیان اینکه در اجلاس مذکور37مصوبه جهت اجرا در 18ماه آینده به تصویب اعضا رسید، گفت: براساس آن کشورها باید مصوبات این جلسه را جهت هماهنگی با مدیریت ترافیک جهانی و رشد و توسعه همگون کشورها در سال 2015 و 2016 به مرحله اجرا بگذارند.

اکبری افزود: این اجلاس با حضور کشورهای عضو منطقه خاورمیانه شامل ایران، امارات، بحرین، مصر، عربستان سعودی، کویت، قطر، عراق، لبنان، اردن، عمان همچنین نمایندگان ایکائو، یاتا و سازمان هوانوردی فدرال امریکا برگزار شد.

به گزارش تسنیم، شانزدهمین اجلاس برنامه‌ریزی و اجرای ناوبری منطقه خاورمیانه نیمه دوم سال 2016 میلادی در کویت برگزار می‌شود.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران