شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 21663 | |

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: ممکن است فرآیندی پیش‌بینی شود که بررسی قیمت خودرو توسط سازمان حمایت و مرجع تصویب آن شورای اقتصاد شود ولی هنوز تصمیمی در رابطه با برگرداندن قیمت‌گذاری خودرو به سازمان حمایت گرفته نشده است. سیدمحمود نوابی معاون وزیر صنعت، معدن ‌و تجارت اظهار کرد: قبلا شورای اقتصاد بر مبنای قانون برنامه پنجم، خودرو را در عدد کالاهای انحصاری احصا کرده بود. پس اگر شورای اقتصاد خودرو را از عدد کالاهای انحصاری خارج کند به‌طور طبیعی شورای رقابت دیگر در مورد خودرو صاحب‌نظر نخواهد بود و بر مبنای روالی که قبلا بود، محل بررسی قیمت خودرو سازمان حمایت خواهد بود نه مرجع تصویب آن. وی در بخش دیگری از سخنان خود ورود قاچاق کالا به کشور را به عنوان نگرانی عمده تولید‌کنندگان عنوان و تاکید کرد: این موضوع یکی از چالش‌های موجود در بخش اقتصاد و تولید کشور است که این واحدها هر چه سریع‌تر باید نسبت به اخذ پروانه اقدام کنند. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: اغلب کالاهای خارجی، قاچاق هستند که این امر ضربه زیادی به تولید داخلی وارد کرده و فرهنگ مصرف را در بین مردم تغییر می‌دهد.

وی همچنین بهبود شرایط اقتصاد کشور را در گرو اجرایی شدن روند رعایت حقوق مصرف‌کنندگان دانست و افزود: استیفای حقوق مصرف‌کننده از جمله فاکتورهای مهم توسعه اقتصادی هر کشور است که شرط لازم استیفای حقوق مصرف‌کنندگان، تامین حقوق تولیدکننده است.

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با تاکید بر اینکه رعایت حقوق مصرف‌کنندگان باید در کشور نهادینه شود، گفت: برنامه‌ریزی برای نهادینه‌ کردن حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در دستور کار است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران