شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 20166 | |

توصیه جدید نعمت‌زاده به قطعه‌سازان

مهر وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در زمینه صنایع و قطعات خودرو باید با شرکت‌های خارجی خوب همکاری کنیم و قطعات خودرو را برای داخل و صادرات با برندهای معتبر بسازیم. محمدرضا نعمت‌زاده گفت: اگر به صداقت و قصد خدمت به مردم در جهت توسعه کشور گام‌ برداریم، همه به ما کمک خواهند کرد، پس بهتر است به جای آنکه بگوییم نمی‌شود و نمی‌گذارند، دست به کار شویم و اقدام کنیم. وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در صنایع خودرو و قطعات وابسته آن، طی سال‌های گذشته پیشرفت‌های به دست آمده که در این رابطه باید کارهای جدیدی با دید صادراتی انجام شود؛ به نحوی که ایران صادرکننده قطعه شود. وی تصریح کرد: برخی بازارهای منطقه‌یی باید مورد توجه قرار گیرد، این در حالی است که از طریق صادرات برخی کالاها از جمله صنایع غذایی می‌توان سالانه 10‌میلیارد دلار در برخی از استان‌ها درآمد داشت. به گفته نعمت‌زاده، اگر از نظام بانکی و بانک‌های خارج از کشور به خوبی استفاده کنیم و آنها را به خدمت بگیریم خیلی کارها را می‌توانیم انجام دهیم.


خرید ۱۰ شناور پایلوت راهنمابر از هلندی‌ها

تسنیم یکی از زیرمجموعه‌های سازمان بنادر و دریانوردی سفارش خرید 10 فروند شناور پایلوت راهنمابر - شناورهایی از خانواده شناورهای خدماتی را به شرکتی هلندی داده است. براساس شنیده‌ها خرید یک فروند از این شناورهای هلندی 4 تا 4میلیارد و 400میلیون تومان هزینه در بردارد و درمجموع برای خرید 10 فروند شناور معادل 40 تا 44 میلیارد تومان ارز از کشور خارج می‌شود. این در حالی است که هزینه ساخت یک شناور راهنمابر خدماتی توسط کشتی‌سازان داخلی 3 میلیارد تومان و مجموعا 10 فروند از این شناورها حدود 30 میلیارد تومان هزینه دربرخواهد داشت.


انجام ۶۰ درصد پروازها توسط ۳ ایرلاین

مهر معاون سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه ۶۰ درصد پروازها را سه ایرلاین انجام می‌دهند، گفت: ایده‌آل ما این است که شرکت‌های هواپیمایی کوچک ادغام شوند. محمد خداکرمی درباره موضوع ادغام ایرلاین‌های کوچک که از اوایل کار دولت یازدهم مطرح شده بود، گفت: در حال حاضر حداقل ۶۰ درصد پروازها را سه شرکت انجام می‌دهند و ۱۲ شرکت دیگر فقط ۳۵ درصد از جابه‌جایی را برعهده دارند که ادغام شرکت‌ها می‌تواند به توازن این موضوع کمک کند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران