شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 15761 | |

نایب‌رییس انجمن واردکنندگان خودرو به ارسال نامه انجمن واردکنندگان خودرو به وزیر صنعت اشاره کرد و گفت: درصورت عدم رفع ایرادات ضوابط در آینده شاهد حذف تدریجی واردکنندگان رسمی از بازار خواهیم بود.

کوروش مرشد سلوک بااشاره به اینکه 3درصد ارزش CIF خودرو بابت گارانتی که در ضوابط قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی تعیین شده مورد قبول انجمن واردکنندگان خودرو نیست، اظهار داشت: در قالب ضوابط قیمت‌گذاری خودرو دو دستورالعمل برای واردکنندگان رسمی ابلاغ شده که بر این اساس اگر واردکننده غیررسمی تمایل به واردات داشت، باید با همکاری یک واردکننده رسمی ضمن رعایت ضوابط و پرداخت هزینه 3درصدی گارانتی اقدام کند.

وی بااشاره به اینکه این 3درصد به هیچ عنوان جوابگوی هزینه‌های واردکننده رسمی نیست، افزود: عدم پیش‌بینی سود مناسب در این دستورالعمل باعث می‌شود تا قیمت ماشین‌هایی که توسط واردکنندگان رسمی به کشور وارد می‌شود نسبت به ماشین‌های وارداتی شرکت‌های غیررسمی گران‌تر شود. نایب‌رییس انجمن واردکنندگان خودرو اضافه کرد: البته این امر رقابت سالمی را در سطح بازار خودروهای وارداتی به‌وجود نخواهد آورد.

به گزارش تسنیم، مرشد سلوک با بیان «کنار این موضوع تعیین سود 7درصدی نمایندگی رسمی نیز مورد اعتراض ماست»، تصریح کرد: درصورت عدم رفع ایرادات سود نمایندگی‌ها و هزینه 3درصدی گارانتی در ضوابط قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی در آینده شاهد حذف تدریجی واردکنندگان رسمی از بازار خواهیم بود. وی به ارسال نامه انجمن واردکنندگان خودرو به وزیر صنعت اشاره کرد و گفت: در قالب این نامه اعتراضات خود را به دو بند ضوابط قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی اعلام کرده‌ایم که امیدواریم هزینه 3درصدی گارانتی به 7درصد افزایش پیدا کند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران