شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 7359 | |

جهان آکادمی ملی علوم امریکا اعلام کرد، جمعیت جهان درحال حاضر رشد بالایی دارد و پیش‌بینی شده با این روند در سال 2100 جمعیت جهان به 10میلیارد و 400میلیون نفر افزایش یابد.

به گزارش فارس به نقل از گاردین، آکادمی ملی علوم ایالات متحده اعلام کرد درحال حاضر رشد جمعیت جهان بسیار بالاست.

این مرکز تاکید کرد، این رشد جمعیت به قدری بالاست که جنگ‌ها، فجایع طبیعی همچنین بیماری‌های همه‌گیر و حتی وقوع جنگ جهانی سوم نیز نمی‌تواند تاثیر زیادی بر جمعیت جهان بگذارد.

این آکادمی می‌افزاید، آمار قربانیان جنگ جهانی اول 37میلیون نفر برآورد شده و درجنگ جهانی دوم نیز بنا بر آمارهای گوناگون بین 50 تا 85 میلیون نظامی و غیرنظامی جان خود را از دست دادند؛ اما بر اساس گزارش آکادمی ملی علوم درصورت تکرار مجدد این فاجعه انسانی، جمعیت جهان به میزان قابل توجهی تغییر نخواهد کرد. آکادمی ملی علوم امریکا اعلام کرد در سال 2013 جمعیت جهان از مرز 7میلیارد نفر گذشت و با این روند مرگ و میر، باروری مادران همچنین سن نخستین باروری مادران جمعیت جهان در سال 2100 به 10میلیارد و 400میلیون نفر خواهد رسید. بر همین اساس، تغییرات آب و هوایی، جنگ، کاهش مرگ و میر و باروری همچنین افزایش میانگین سنی نخستین بارداری زنان در جهان تغییر اندکی در میزان کل جمعیت جهان در آینده خواهد داشت. این گزارش می‌افزاید، جمعیت جهان درحال حاضر به قدری افزایش یافته که کل جمعیت کنونی جهان معادل 14درصد از کل انسان‌هایی است که از ابتدای خلقت تاکنون به وجود آمده‌اند. بر اساس این گزارش علاوه بر کاهش جمعیت و اتخاذ سیاست‌های کنترل جمعیت، کاهش استفاده از منابع و ارتقای چرخه بازیافت می‌تواند شرایط بهتری را برای پایداری بیشتر وضعیت جهان در 85 سال آینده فراهم کند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران