شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 57820 | |

گروه جهان

یک نشریه ارگانی حزب حاکم چین نوشت: این کشور دیگر مانند گذشته ضعیف نیست و در جنگ با دولت دونالد ترامپ رییس‌جمهوری که به زودی قدرت را در امریکا به دست می‌گیرد، عقب‌نشینی نمی‌کند.

نشریه چینی گلوبال تایمز که در روزهای اخیر بارها مطالبی علیه ترامپ و سیاست‌های وی در برابر چین منتشر کرده، سه‌شنبه نیز با انتشار مطلبی به رویارویی جدی دو کشور در زمینه‌های مختلف هشدار داده است. در این مطلب آمده است: به نظر می‌رسد ترامپ هر روز اقدامات بیشتری علیه چین انجام می‌دهد و در زمینه‌های مختلف سیاسی و تجاری رویکردی مقابله‌جویانه در برابر پکن داشته است.

گلوبال تایمز با اشاره به انتخاب «پیتر ناوارو» به عنوان مشاور ارشد تجارت بین‌الملل امریکا از سوی ترامپ می‌نویسد: مشاوران ترامپ ممکن است آتش جنگ تجاری میان دو کشور را شعله‌ور کنند. نشریه چینی تاکید می‌ورزد که آنها از اینکه امریکا کسری تجاری زیادی در برابر چین دارد، ‌عصبانی هستند و دنبال فشارهای اقتصادی، تجاری و سیاسی بر چین هستند. گلوبال تایمز هشدار داده است که چین دیگر مانند گذشته نیست و در عرصه‌های مختلف قدرتمند شده است و به هیچ‌وجه در برابر دولت ترامپ سکوت نکرده و عقب نخواهد نشست. تارنمای این نشریه می‌افزاید، اگر قرار باشد چنین روند مناقشه جویانه‌یی میان دو کشور برقرار باشد آن زمان چین نوع تازه‌یی از روابط میان دو قدرت را تعریف خواهد کرد. گلوبال تایمز ابراز امیدواری کرده است که جنگ تجاری میان دو کشور فقط کلامی باشد و هرگز وارد یک نبرد عملی نشود که خسارات سنگینی برای طرفین خواهد داشت. ارگان حزب حاکم کمونیست چین تصریح می‌کند: هنوز نبرد واقعی میان دو کشور در عرصه تجارت آغاز نشده است و معلوم نیست این‌طور شود اما انتخاب مشاوران تندرو و سیاست‌های اعلام شده ترامپ در شرایط فعلی حاکی از رویکرد مقابله‌جویانه دولت وی در برابر چین است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران