شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 54400 | |

گروه جهان

فراکسیون پارلمانی جریان «المستقبل» لبنان کاندیداتوری سعد حریری برای پست نخست‌وزیری این کشور را اعلام کرد. به گزارش مصری الیوم السابع، فراکسیون «المستقبل» لبنان پس از نشستی که به ریاست سعد حریری، نخست‌وزیر پیشین این کشور داشت و طی آن شرایط داخلی کشور از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گرفت، در بیانیه‌یی اعلام کرد که سعد حریری را برای پست نخست‌وزیری دولت آتی در این کشور کاندیدا کرده و اعلام کرد که در این مسیر از وی حمایت می‌کند و امیدوار است که نتایج مثبتی از همکاری‌ها میان حریری و میشل عون رییس‌جمهور لبنان حاصل شود.

این فراکسیون خطاب به مردم لبنان و میشل عون، انتخاب وی به عنوان رییس‌جمهور کشور را پس از دو سال و نیم خلأ در این پست که مشکلات بزرگی را در روند عملکرد کشور و نهادهای دولتی ایجاد کرد تبریک گفت.

فراکسیون پارلمانی جریان المستقبل در ادامه ابراز امیدواری کرد که انتخاب عون به عنوان رییس‌جمهور، شروع جدی و قدرتمندی برای از سرگیری فعالیت‌های نهادهای قانون و بازسازی جایگاه لبنان باشد؛ به نحوی که بتوان بخشی از مشکلات، شکاف‌ها و کمبودها در سطوح ملی، اقتصادی و معیشتی و نیز اعتماد به دولت و نهادهای آن را جبران کرد.

همچنین المستقبل در بیانیه خود به پیام مثبت نخستین سخنرانی میشل عون پس از ادای سوگند و به شکل خاص به تاکید وی بر احترام به قانون اساسی کشور، اجرای سند ملی لبنان بدون هیچ‌گونه اقدام گزینشی یا سلیقه‌یی، لزوم تلاش برای تقویت وحدت ملی، اولویت‌ منافع ملی بر منافع طائفه‌یی و مذهبی، ضرورت دور نگهداشتن کشور از درگیری‌های منطقه، تاکید بر نقش ارتش لبنان در دفاع از کشور، احترام به منشورها و قطعنامه‌های بین‌المللی و نیز منشور اتحادیه عرب و لزوم اجرای اصلاحات برای حل مشکلات کشور به نحوی که منجر به رشد اقتصادی و معیشتی کشور شود، اشاره کرد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران