شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 37787 | |

گروه جهان

یوروپل، پلیس اتحادیه اروپا، نگران ناپدید شدن هزاران پناهجوی کودک و نوجوانی است که در کشورهای اتحادیه اروپا ناپدید شده‌اند. کشورهایی که این کودکان پناهجو در آنجا ثبت‌نام شده‌اند، از سرنوشت آنها اظهار بی‌اطلاعی کرده‌اند. «برایان دونالد» نماینده پلیس اتحادیه اروپا در مصاحبه‌یی با روزنامه بریتانیایی «آبزرور» حتی شمار تقریبی این کودکان ناپدید شده را نیز اعلام کرد. پلیس اتحادیه اروپا نگران آن است که این افراد در دست باندهای تبهکار افتاده باشند.

به گزارش دویچه‌وله، برایان دونالد در این باره گفت: «به‌نظر می‌رسد که تعداد ۱۰هزار نفر درباره این ناپدیدشدگان، رقمی واقعی باشد. طبیعی است که خطر همه این افراد را تهدید نمی‌کند، زیرا بسیاری از این افراد پیش خویشاوندان خود زندگی می‌کنند. اما ما اطلاعی نداریم که آنها کجایند، چه می‌کنند و نزد چه کسانی زندگی می‌کنند.» نماینده پلیس اتحادیه اروپا به این موضوع اشاره کرد که در حال حاضر باندهای خلافکار بسیاری در کشورهای اتحادیه اروپا فعال‌اند و درنظر دارند با سوءاستفاده از کودکان و جوانان به پولی هنگفت دست یابند. برایان دونالد توضیح داد که فقط در ایتالیا حدود پنج هزار پناهجو که سن‌شان زیر ۱۸سال است، ثبت‌نام شده‌اند، اما هیچ نهادی در این کشور نمی‌داند که آنها کجا هستند و چه می‌کنند. این رقم در کشور سوئد حدود یک‌هزار نفر است. روزنامه «آبزرور» در ادامه نوشته است که در بریتانیا هم تعداد کودکان پناهجویی که بلافاصله پس از ورود به این کشور ناپدید شده‌اند، طی یک سال گذشته دوبرابر شده است. نگرانی‌ها درمورد اینکه این کودکان نیز هدف باندهای تبهکار قرار گرفته باشند، رو به افزایش است.

نام آلمان در فهرست پلیس اتحادیه اروپا از کشورهایی که در آنها کودکان و نوجوانان ناپدید شده‌اند نیامده، اما در این کشور نیز ده‌ها هزار پناهجو که سن‌شان زیر ۱۸سال است بدون همراهی والدین‌شان زندگی می‌کنند. در گزارش ایالت‌های آلمان در این باره، شمار این افراد حدود ۵۸هزار نفر اعلام شده است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران