شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 30016 | |


گروه جهان روسیه در ادامه بمباران مواضع تروریست‌ها در سوریه، حمله هوایی به مراکز اقتصادی و تامین‌کننده بودجه گروه‌های تروریستی به ویژه داعش را در دستور کار قرار داده است. داعش با اتکا به درآمدهای نفتی سوریه، غارت بانک‌ها و مراکز اقتصادی موصل پس از اشغال این شهر در عراق اکنون به ثروتمندترین گروه تروریستی جهان تبدیل شده است و از این منابع برای گسترش نفوذ خود و عضو‌گیری از سراسر جهان بهره می‌برد.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک با اعلام تصمیم روسیه به بمباران مراکز اقتصادی داعش در سوریه به عنوان شاهرگ اصلی حیات این گروه تروریستی تکفیری نوشت: «داعش اکنون با تسلط بر منطقه‌یی بزرگ‌تر از بریتانیا حدود هفت میلیارد دلار ذخیره ارزی دارد.»

داعش با استفاده از مناطق مرزی اشغال شده در عراق و سوریه، نفت به مشتریان می‌فروشد و بیشترین اتهام در این تجارت غیرقانونی متوجه خریدارانی از کشور ترکیه است. تاکنون هیچ اقدامی برای ممانعت از این کار انجام نشده است. این گروه تروریستی که پنج سال پیش با حمایت کشورهای امریکا، انگلیس، قطر، عربستان، ترکیه و فرانسه با استفاده از خاک ترکیه برای براندازی حکومت سوریه مسلح و به این کشور اعزام شد هر روز با استخراج و فروش 50هزار بشکه نفت از سوریه و عراق چندین میلیون دلار درآمد دارد. داعش همچنین بزرگ‌ترین معدن فسفات عراق را تحت کنترل گرفته و از صادرات آن سالانه حدود 50 میلیون دلار درآمد دارد و کارخانه اسید فسفریک و اسید سولفوریک القائم این کشور برای داعش سالانه 300میلیون دلار ارزآور است. افزون بر این موارد، داعش از فروش تمامی کالاها مالیات می‌گیرد و کارمزد عملیات بانکی همچنین تعرفه عبور و مرور و گمرکی از دیگر محل‌های درآمد این گروه تروریستی تکفیری است. خلبانان روسیه از سه‌شنبه گذشته با درخواست ارتش سوریه و اخذ مجوز پارلمان چندین مرکز فرماندهی کاملا استتار شده مخابراتی، پناهگاه زیرزمینی، انبار مهمات و مراکز آموزش نیروی تروریست‌ها را در مناطق مختلف سوریه نابود کردند. موفقیت ارتش روسیه برای کاهش توانایی داعش و ادامه بمباران‌ها برای نابودی کامل گروه‌های تروریستی درحالی صورت گرفته که در جریان عملیات یک‌ساله ائتلاف امریکایی، این گروه حتی قوی‌تر نیز شده است و توانسته مناطق بیشتری از خاک سوریه و عراق را تصرف کند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران