شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس اتاق تعاون ایران، با اعلام این خبر که توافق اولیه برای عرضه کالای بادوام در سیاست جدید دولت حاصل شده است، گفت: این تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی با نرخ ۱۲درصد از طریق شبکه‌ تعاونی‌ها در قالب کارت اعتباری ارائه می‌شود.

بهمن عبداللهی رییس اتاق تعاون ایران در گفت‌وگو با فارس با اشاره به بسته خروج از رکود دولت که چندی پیش از آن توسط رییس‌جمهور رونمایی شد، اظهار داشت: در این بسته توزیع اقلام خانگی بادوام که توسط تولیدکنندگان داخل کشور ساخته شده‌اند، با ارائه کارت‌ اعتباری به مردم عرضه می‌شود. بخش عمده این اقلام با توجه به تجربه موفق عرضه سبد کالا توسط شبکه بزرگ تعاونی‌ها در سراسر کشور به مردم ارائه می‌شود.

عبداللهی تاکید کرد: این تسهیلات در قالب کارت اعتباری با نرخ سود 12 درصد توسط بانک‌های عامل که تا چند روز آینده مشخص خواهد شد، پرداخت می‌شود. کارت اعتباری در نظر گرفته‌ شده در مرحله اول برای یک میلیون نفر خواهد بود. در مجموع 10 هزار میلیارد تومان برای تزریق به بخش تولید کشور، در نظر گرفته شده است که اقدام مناسبی ارزیابی می‌شود.

رییس اتاق تعاون ایران، یکی از مهم‌ترین مشکلات بخش تولید کشور را کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش تولیدکنندگان عنوان کرد و گفت: نرخ سود 12 درصدی که برای کارت اعتباری در نظر گرفته شده برای اقشار حقوق‌بگیر و سایر مردم تسهیل‌کننده خواهد بود و قطعا منابع در نظر گرفته‌شده بخش عمده‌یی از مشکلات تولید را حل خواهد کرد. عرضه کالای بادوام ساخت ایران، با سه هدف توسط دولت انجام خواهد شد. ابتدا کمک به واحدهای تولیدی و سپس رونق در بازار در کنار کمک به اقشار با سطح درآمد متوسط از مهم‌ترین اهداف این طرح سیاستی هستند. شبکه تعاونی‌ها هم‌اکنون به اندازه کافی زیرساخت‌ لازم برای انجام چنین طرح‌هایی در کشور را دارند که در توافق اولیه 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات کارت اعتباری اعطا خواهد شد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران