شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 29041 | |

ساکنان محروم 7 روستای ایلام صاحب زمین‌ می‌شوند

600خانوار از ساکنان محروم روستاهای شهرستان‌های «زرنه» و «ایوان» از توابع استان ایلام شامل روستا‌های چهل زرعی، علمدار، کلان، شورآبه، چهار مله، باسکله و ترن در راستای اجرای طرح محرومیت‌زدایی مناطق کم برخوردار بنیاد مستضعفان صاحب زمین‌های علوی می‌شوند. به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان آرش پرنوری مدیرکل اموال و املاک بنیاد شمال غرب کشور ضمن اعلام این مطلب به تعداد پرونده‌های ارسالی به دبیرخانه ویژه این اداره از سال گذشته تاکنون اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال 93 بالغ بر 2هزار پرونده به این دبیرخانه ارسال شده که از این میان به یک هزار و 500 پرونده رسیدگی و اسناد آنها آماده واگذاری شده است. به گفته وی اسناد 800 پرونده در مرحله اول به متقاضیان در منطقه سر آبله واگذار و 600سند دیگر طی مراسمی به مناسبت عیدسعید‌قربان در شهرستان ایوان غرب به واجدان شرایط تحویل خواهد شد. پرنوری به محرومیت منطقه و جنگ‌زده بودن آن اشاره و خاطرنشان کرد: سرپرست خانواده‌ها در بسیاری موارد جزو جانبازان عزیز کشورمان بوده و به همین جهت مساعدت‌های لازم برای این قهرمانان دفاع مقدس در نظر گرفته شده است. این در حالی است که اکثر ساکنان این روستا‌ها را افراد کم بضاعت و مسن تشکیل می‌دهند که تحت پوشش سازمان‌های حمایتی کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند. گفتنی است، مراسم واگذاری اسناد 600 فقره اراضی علوی درمسجد امام حسن‌مجتبی(ع) در شهرستان ایوان غرب واقع در 35کیلومتری ایلام با حضور ریاست بنیاد مستضعفان و معاونان، استاندار، ائمه جمعه استان و جمعی از مسوولان استان برگزار خواهد شد.


کلنگ‌زنی نخستین پروژه مشارکتی شهرداری گرگان

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاعات روابط‌عمومی شهرداری گرگان، کلنگ «مجتمع تجاری، خدماتی هیرکان» با مشارکت «شرکت مهندسی توسعه ساختمان و سازه‌های فلزی ایستا» به عنوان نخستین پروژه مشارکتی شهرداری گرگان عصر سه‌شنبه 24 شهریورماه با حضور «حسین صادقلو» شهردار گرگان و «محمدرضا مروتی» معاون عمرانی استانداری گلستان به زمین زده شد. معاون فنی و عمران شهرداری گرگان در مراسم آغاز عملیات اجرایی این پروژه گفت: یکی از موضوعات پیگیری شده در شهرداری سرمایه‌گذاران خصوصی در اجرای طرح‌های عمرانی بود که در این راستا کمیته سرمایه‌گذاری در شهرداری تشکیل و با بررسی‌‌های متعدد و پس از طی مراحل ارزیابی در هیات‌های کارشناسی و عالی پروژه مجتمع تجاری، خدماتی هیرکان به عنوان نخستین طرح مشارکتی انتخاب شد. «محسن احمدی» ادامه داد: این پروژه در مساحت 25هزار مترمربع و 8 طبقه طراحی شده که 4 طبقه آن تجاری، یک طبقه اداری و 3 طبقه دیگر آن به پارکینگ اختصاص داده شده است. وی ادامه داد: برای ساخت این مجتمع از تکنولوژی جدید دیوار برشی فولادی استفاده می‌شود. همچنین از میلگردهایی با مقاومت بالا در فوندانسیون استفاده خواهد شد، در معماری داخلی و نمای ساختمان نیز به زیبا‌سازی آن توجه شده است. وی بیان کرد: در طراحی داخلی این مجتمع به گونه‌یی بوده تا به تمام خواسته‌ها و ضرورت‌ها برای مناسب‌سازی محیط برای سالمندان و توانخواهان پرداخته شود. احمدی گفت: همچنین راه‌اندازی و احداث سالن بولینگ، بیلیارد و بازی‌های الکترونیکی هم در این مجتمع دیده شده است. به گفته معاون فنی و عمران شهرداری گرگان با توجه به قرار‌گیری این مجتمع در مجاورت بیمارستان 5 آذر ضرورت ایجاد پارکینگ احساس می‌شد و این مساله موجب شد شهرداری به ایجاد پارکینگ در این مجتمع توجه بیشتری داشته باشد. احمدی با اشاره به فعالیت‌های گسترده شهرداری گفت: ما در شهرداری برای خدمت‌رسانی به شهروندان اقدامات گسترده‌یی از دفع آب‌های سطحی و پیاده‌رو‌سازی گرفته تا احداث پارک و چه در بحث اجرای تقاطع غیرهمسطح برای بهبود عبور و مرور شهری را انجام می‌دهیم و این مجتمع هم یک پروژه فاخر برای نخستین گام مشارکت شهرداری و بخش خصوصی است.

پس از انجام مراسم کلنگ‌زنی مجتمع تجاری، خدماتی هیرکان در خیابان 5 آذر، مراسم کلنگ‌زنی پل سواره رو بتنی بلوار ناهارخوران نیز انجام شد. در حاشیه این مراسم جشن افتتاح مجتمع 190 واحدی کارکنان استانداری نیز انجام شد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران