شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 26289 | |


مهر احمد بیگدلی، مدیرکل تعاونی‌های توزیعی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، با تشریح جزییات جدید روند اجرای طرح مسکن اجتماعی گفت: دولت در نظر دارد در مدت ۵سال 1.5میلیون واحد مسکونی برای اقشار نیازمند بسازد. وی با اشاره به 2 بخشی بودن طرح مسکن اجتماعی مورد تفاهم وزارتخانه‌های کار، تعاون و رفاه اجتماعی و وزارت راه‌وشهرسازی اظهار داشت: یک بخشی از کار، اجرا در بافت‌های فرسوده با هدف بازسازی این بافت‌هاست و رویکرد دیگر حمایت از گروه‌های کم‌درآمدی هستند که نمی‌توانند در شرایط بازار، مسکن داشته باشند و به بیان ساده‌تر، برخی افراد به لحاظ درآمدی امکان خانه‌دار شدن را ندارند؛ بدین‌ترتیب این طرح می‌خواهد به آنها کمک کند تا خانه‌دار شوند.

وی با اشاره به اینکه طرح مسکن اجتماعی مشکلات زیرساختی ندارد، گفت: دولت متناسب با اعتبارات، هدف‌گذاری کرده که در زمان ۵سال 1.5میلیون واحد مسکونی برای گروه‌های کم‌درآمد مشمول سازمان بهزیستی، کارگران و افراد تحت‌پوشش سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری بسازد. این مقام مسوول در وزارت کار با تاکید بر اینکه اولویت اول دولت اتمام پروژه مسکن مهر است، از فراهم شدن مقدمات اجرای طرح مسکن اجتماعی خبر داد و افزود: در این بخش نهادهای خرد مالی، زیرساخت‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد که تعاونی‌ها هستند، باید در طرح پیش‌بینی شود، چون افراد به صورت جداگانه امکان فعالیت نخواهند داشت.

بیگدلی با بیان اینکه در کل سیاست‌های مسکن اجرا شده در کشور طی دهه‌های گذشته تعاونی‌ها حضور داشته‌اند، بیان داشت: فعالیت بخش تعاون تعارضی با ساخت مسکن توسط بخش خصوصی ندارد و اظهاراتی که بعضا درباره ناتوانی بخش تعاون در ساخت مسکن می‌شود، ناشی از سوء‌برداشت است. وی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ۱۲هزار شرکت تعاونی مسکن‌ساز در کشور داریم که البته تعدادی از آنها ماموریت‌شان به اتمام رسیده است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران