شماره امروز: ۵۴۷

| | |


هرچند موبایل امروز یار جدایی‌ناپذیر بسیاری از مردم محسوب می‌شود، اما این همراهان توانمند می‌توانند منبع خوبی برای انواع مختلف آلودگی‌ها باشند و خود از عوامل مختلف محیطی متاثر شوند.

تلفن همراه منبعی برای گرد و غبار و آلودگی؛ تراشه‌های فلزی، گرد و غبار، و توتون ازجمله موادی هستند که تعمیرکاران امریکایی آنها را گزارش کرده‌اند. همچنین، لکه‌های روغنی و بقایای مواد غذایی ازجمله شایع‌ترین مواد در اطراف دکمه خانه تلفن‌های همراه هستند.

تلفن همراه، دستگاهی کثیف‌تر از سرویس بهداشتی؛ تلفن‌های همراه در هر اینچ مربع 18 برابر باکتری بیشتری نسبت به سرویس بهداشتی فرنگی دارند.

پرزهای جیب شلوار، دشمنان پنهان؛ پرزهای جیب شلوار یکی از عوامل اصلی آسیب دیدن درگاه‌های شارژ و جک هدفون تلفن‌های همراه محسوب می‌شوند. وجود پرز می‌تواند سرعت شارژ دستگاه را کاهش داده یا به‌طور کامل آن را غیرفعال کند. با فوت کردن ممکن است پرزها خارج نشده و هر چه بیشتر در درگاه نفوذ کنند. در شرایطی که تمیز کردن جک هدفون ساده‌تر است اما درگاه شارژ ممکن است نیازمند باز کردن قاب دستگاه و ریست کانکتور نیرو باشد. از این‌رو بهتر است فردی متخصص آن را انجام دهد.

مراقب هدفون‌ها باشید؛ تنش ناشی از ضربه و تکان‌های دایمی هدفون‌هایی که همیشه متصل به دستگاه هستند در نهایت می‌تواند موجب آسیب‌دیدگی جک هدفون شود.

ردپای مواد آرایشی روی تلفن همراه؛ مواد آرایشی می‌توانند ماندگاری بالایی روی قسمت‌های مختلف تلفن همراه داشته و آسیب قطعاتی مانند اسپیکر را موجب شوند. همچنین، پودرها و کرم‌های آرایشی می‌توانند به تدریج از قسمت صفحه کلید فیزیکی مسیر خود را به داخل دستگاه پیدا کنند.

تلفن همراه محل زندگی مناسبی برای حشرات؛ داخل تلفن‌های همراه می‌تواند مکانی گرم و نرم برای زندگی برخی حشرات باشد. بر همین اساس و به گفته تعمیرکاران مختلف، حشرات ریز ممکن است به داخل جک هدفون یا درگاه شارژ دستگاه وارد شوند. البته به‌طور معمول آنها آسیبی به تلفن همراه وارد نمی‌کنند.

هر تلفن همراهی دارای نقطه ضعف است؛ تلفن همراهی بی‌عیب و نقص هنوز اختراع نشده است و هر دستگاهی نقاط ضعف مختص به خود را دارد. به گفته مرکز اسکوئرترید، درگاه‌های شارژ و دکمه‌های پاور آسیب دیده از موارد شایع در میان تلفن‌های همراه سامسونگ هستند، در شرایطی که دکمه‌های پاور و خانه آسیب‌دیده به همراه باتری‌های معیوب در میان آی‌فون‌ها رایج است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران