شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 63348 | |

طراح و کارگردان پروژه‌های موسیقایی تعدادی از گروه‌های مطرح موسیقی از برپایی پروژه تصویری-موسیقایی براساس آلبوم «همهمه کاشی‌ها» به آهنگسازی و نوازندگی پیمان خازنی خبر داد. به گزارش مهر، رضا موسوی طراح و کارگردان پروژه‌های موسیقایی خوانندگان، آهنگسازان و گروه‌های مطرح موسیقی درباره پروژه‌های موسیقایی تصویری خود در سال جدید بیان کرد: طبق تازه‌ترین برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته قرار بر این است که با پیمان خازنی، نوازنده و آهنگساز موسیقی ایرانی پروژه آلبوم منتشر نشده «همهمه کاشی‌ها» را در تالار رودکی با شکل و شمایلی متفاوت اجرا کنیم که با توجه به حال و هوای جالب توجه این آلبوم که از نظر من اثر مدرن و منحصر به فردی است، علاقه‌مندان شاهد یک کنسرت متفاوت در قالب قطعات این آلبوم و اجرای چند قطعه دیگر خواهند بود.

وی ادامه داد: آهنگسازی و نوازندگی پیمان خازنی در این آلبوم، آوانگارد و مدرن و دارای این پتانسیل است تا در قالب طراحی‌های تصویری و ایده‌هایی که روی صحنه پیاده می‌شود، بهتر دیده و شنیده شود به همین جهت ما در کنسرت پیش رو که اطلاعات دقیق‌تر آن طی روزهای آینده منتشر می‌شود، چند قطعه دیگر را هم به اجرای زنده اضافه کردیم که این برآیند بر مبنای شکل اجرایی است؛ به عبارتی اول اجرا و بعد موسیقی. این شکل اجراست که باعث می‌شود، نوازنده‌ها و سازها هر یک به تناسب اجرا روی صحنه اضافه شوند که در قطعه آخر حدود ۱۰نوازنده با یک قالب متفاوت روی صحنه حاضر خواهند بود.

این هنرمند که طی ماه‌های گذشته به عنوان کارگردان هنری در پروژه‌هایی چون کنسرت علیرضا قربانی، «کامو فلاژ» رامین بهنا و کنسرت گروه موسیقی «دال» حضور داشته است، بیان کرد: انجام چنین فعالیت‌هایی در کنسرت‌های موسیقی جزو کارهای نوظهور در پروژه‌های موسیقایی کشورمان است و دیگر مخاطبان شاهد اجرای یک خواننده و چند نوازنده به شکل سنتی روی صحنه نیستند و می‌توانند در فضایی حضور داشته باشند که برای آنها اتفاق جدیدی است و این شیوه می‌تواند برای موسیقی، مخاطبان جدیدی بیاورد. موسوی ادامه داد: چندی پیش فیلمی از کنسرت «راجرواترز» خواننده و موسیقیدان پرطرفدار جهانی دیدم که یک نکته در فضای اجرای برنامه‌های او برایم اهمیت زیادی داشت؛ اینکه وی با وجود داشتن این همه طرفدار به تصویرمندی اعتقاد فراوان دارد و کاری می‌کند که تماشاگر در سراسر اجرا با موسیقی خلق شده توسط این هنرمند همراه باشد. باید بپذیریم حتی اگر در تئاتر نیز میزانسن با خلاقیت نباشد، نمایش مخاطب خود را از دست می‌دهد. ما امروز حتی در شبکه‌های مجازی می‌بینیم که «استیکرها» به جای کلمات استفاده می‌شوند. به عبارتی این تصویرها هستند که ما را به جهان مخاطب وصل می‌کنند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران