شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 58433 | |

بیست و پنجمین دوره نمایشگاه کتاب دهلی‌نو از تاریخ ۱۸ تا ۲۶ دی ماه برگزار می‌شود. ایران در این دوره از نمایشگاه حضور دارد و ۱۶۰ عنوان اثر ادبی معاصر از ۷۰ ناشر به نمایش در می‌آید. به گزارش ایلنا، متراژ غرفه ایران در این نمایشگاه ۱۸مترمربع است. ۳۴۰عنوان کتاب در زمینه‌های هنر، ایران‌شناسی، خط و خوشنویسی، ادبیات کلاسیک، کودک و نوجوان و ۱۶۰عنوان در بخش ادبیات معاصر توسط موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به نمایش گذاشته می‌شود. معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در قالب بروشور و کاتالوگ، دعوت از ناشران شرکت‌کننده در نمایشگاه برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، معرفی نشر ایران در قالب نمایش کتاب، معرفی نویسندگان کودک و نوجوان در قالب کاتالوگ و معرفی کتاب‌های کودک و نوجوان آماده واگذاری حق رایت در قالب کاتالوگ از جمله فعالیت‌های غرفه ایران است.

برای معرفی بهتر صنعت نشر ایران و مراکز مرتبط بروشور «نگاهی اجمالی به صنعت نشر در ایران» به زبان انگلیسی مشتمل بر معرفی مراکز اطلاع‌رسانی کتاب در عرصه بین‌المللی، معرفی اتحادیه‌ها و تشکل‌های نشر و آژانس‌های ادبی نیز در غرفه موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به مخاطبان عرضه می‌شود.

مصطفی رحماندوست نویسنده کتاب کودک و نوجوان میهمان افتخاری غرفه ایران است. بیست و پنجمین دوره نمایشگاه کتاب دهلی‌نو ۱۸ دی‌ماه افتتاح می‌شود. موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به نمایندگی از نشر ایران در این دوره از نمایشگاه حضور دارد.

سال گذشته نیز ایران در این نمایشگاه حضور داشت. میهمان ویژه دوره قبل چین بود که غرفه‌یی به مساحت 1031متر در اختیار داشت. از برنامه‌های چین در نمایشگاه سال گذشته می‌توان به معرفی صنعت نشر آن کشور، برگزاری سمینارها و نشست‌های مختلف و برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی اشاره کرد.

موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران نیز با غرفه‌یی به مساحت 18 مترمربع با بیش از 240عنوان کتاب در زمینه‌های شعر وادبیات، آموزش زبان فارسی، نقاشی، هنر، کودک و نوجوان، دین و ایرانشناسی در این دوره از نمایشگاه حضور داشت.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران