شماره امروز: ۵۴۷

| | |


طبق توافق میان مقامات وزارت خارجه روسیه و ایران، صدور روادید طبق شرایط خاصی از سال ۲۰۱۷ لغو خواهد شد. به گزارش ایسنا، «یوگنی ایوانف» رییس بخش کنسولی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: براساس توافق جدید میان تهران و مسکو که در پنجمین نشست کمیسیون همکاری کنسولی دو کشور به دست آمد، از این پس گروه‌های گردشگران ۵ تا ۵۰ نفره که قصد سفر بین دو کشور را داشته باشند، برای مدت ۱۵ روز اقامت نیاز به اخذ ویزا نخواهند داشت.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از مایا لومیدز، رییس اتحادیه مجریان تور روسیه نوشت: توافق جدید حاصل شده میان ایران و روسیه، موجب افزایش قابل ملاحظه سفر گردشگران میان دو کشور خواهد شد، دقیقا مانند اتفاقی که میان دو کشور چین و روسیه رقم خورد. «لومیدز» در توضیح این توافق اظهار کرد: گروه‌های توریستی که حداقل پنج نفر باشند، برای سفر به روسیه و بالعکس نیازی به اخذ ویزا نخواهند داشت. البته تنها تعداد محدودی از مجریان تور در دو کشور مجاز به ارائه این تورها هستند و آژانس‌های ارائه‌دهنده این خدمات باید به تایید طرفین برسند.

رییس اتحادیه مجریان تور روسیه در ادامه افزود: امیدوارم این فرآیند به دموکراسی‌ترین شکل ممکن انجام گیرد، چراکه هرگونه تسهیل یا لغو ویزا بین کشورها موجب رونق گردشگری خواهد شد. وی همچنین به این مساله اشاره کرد که تعداد گردشگرانی که از ایران به روسیه سفر می‌کنند، طی دو سال اخیر رشد قابل ملاحظه‌یی داشته و توافق به دست آمده برای لغو ویزا این روند را بهبود خواهد بخشید. به گفته وی، حضور گردشگران ایرانی در روسیه به لطف راه‌اندازی پروازهای مستقیم به سنت‌پترزبورگ، مسکو و سوچی ۵۰ تا ۷۰درصد افزایش داشته که این رقم حاکی از علاقه گردشگران ایرانی به روسیه دارد. پیش‌بینی‌ می‌شود توافق لغو ویزای گردشگری میان ایران و روسیه از سال ۲۰۱۷ اجرایی شود. کمی قبل نیز رییس اداره فدرال گردشگری روسیه به تازگی در مصاحبه‌یی با شبکه تلویزیونی «روسیه ۲۴» گفته بود که در حال حاضر وزارت امور خارجه و اداره فدرال گردشگری روسیه برنامه ویژه‌یی برای لغو روادید گروهی گردشگران ایرانی دارند تا شمار گردشگران ایرانی و هندی به روسیه افزایش یابد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران