بلیت‌ 300هزار تومانی برای افتتاحیه یک فیلم

۱۳۹۵/۰۹/۰۳ ۰۰:۰۰:۰۰
| | |

جواد نوروزبیگی تهیه‌کننده فیلم سینمایی سلام بمبئی در پاسخ به سوالی پیرامون اینکه برای این مراسم بلیت‌فروشی ۳۰۰هزار تومانی در نظر گرفته شده، گفت: برگزاری این مراسم باتوجه به اینکه قرار است بازیگران هندی این فیلم در این مراسم حضور پیدا کنند؛ آهنگ‌های فیلم به صورت زنده اجرا شود و برنامه‌های دیگری علاوه بر نمایش فیلم تدارک دیده شده؛ بلیت‌فروشی دارد. این مراسم هزینه‌های زیادی دارد. حدود یک‌میلیارد تومان هزینه برگزاری این مراسم است و به نظر نمی‌رسد، قیمت بلیت ۳۰۰ هزار تومانی در حالی که بلیت یک کنسرت حدود صدهزار تومان است، زیاد باشد. البته این مراسم توسط یک شرکت مستقل برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: ساخت فیلم در هند دردسرهای زیادی داشت و موجب شد برای ما که با مشکلات آن کشور ‌آشنا نبودیم؛ اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی بیفتد اما خوشبختانه با همکاری عوامل فیلم توانستیم این فیلم را به سرانجام برسانیم. نوروزبیگی با اشاره به اینکه باید تولیدات مشترک در سینمای ایران افزایش پیدا کند، گفت: کار و تولید مشترک با کشورهای صاحب سینما می‌تواند، کمک زیادی به سینمای ایران بکند و باید میزان تولیدات مشترک افزایش پیدا کند.

وی همچنین با اشاره به آغاز پیش‌فروش بلیت‌های این فیلم گفت: استقبال از بلیت‌فروشی خوب بوده و قرار است، سیزدهم آذر مراسم ویژه‌یی در برج میلاد برگزار شود و افتتاحیه این فیلم در آن مراسم انجام خواهد شد. نوروزبیگی درباره سرمایه‌گذاری در ساخت این فیلم گفت: 100درصد سرمایه این فیلم توسط طرف ایرانی انجام شده و کمپانی موشن پیکچر در هند از ما حمایت لجستیکی کرده است و در پخش نیز ما را کمک می‌کند. وی در پاسخ به سوالی پیرامون نحوه پخش تیزرهای فیلم از تلویزیون گفت: با صداوسیما مذاکراتی انجام داده‌ایم و تیزر فیلم را به آنها برای بازبینی ارائه کرده‌ایم. اما همین جا اعلام می‌کنم که ما هیچ علاقه‌یی نداریم که شبکه جم تیزرهای فیلم ما را پخش کند و ارتباطی نیز با آنها نداریم و اگر آنها خودسرانه تیزرهای فیلم را پخش کنند؛ از آنها شکایت خواهیم کرد. وی درباره هزینه‌های ساخت فیلم گفت: هم‌اکنون ساخت یک فیلم در ایران به سرمایه‌یی حداقل 2میلیارد تومانی نیاز دارد. فیلم سلام ‌بمبئی با توجه به اینکه در خارج از کشور ساخته شده هزینه آن بین ۳ الی ۴برابر (یعنی 6الی 8میلیارد تومان) هزینه شده است. البته همچنان این هزینه‌ها ادامه دارد. وی ادامه داد: ما در هند با یک گروه ۲۵ نفره کار را آغاز کردیم ولی در ادامه ۱۵۰ نفر دیگر به ما اضافه شدند.

قربان محمدپور (نویسنده فیلمنامه و کارگردان فیلم) نیز گفت: امیدوارم فیلم سلام بمبئی ظرفیت‌های سینمای ایران را گسترش دهد و با توجه به عواملی همچون قصه جذاب، بازیگران و موسیقی فیلم تصور می‌کنم مخاطبان و جوان‌ها دو یا سه‌مرتبه به تماشای فیلم بنشینند و فیلم با استقبال خوبی مواجه شود.

محمدپور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته می‌شود، نسخه‌‌یی که قرار است در هند اکران شود با نسخه نمایش آن در ایران تفاوت دارد، گفت: هیچ تفاوتی بین این دو نسخه وجود ندارد و فیلم در زمان ۱۰۴دقیقه در هر دو کشور اکران می‌شود. البته ابتدا تصمیم داشتیم، نسخه‌یی که قرار است در هند اکران شود، طولانی‌تر باشد اما با مشورت پخش‌کننده هندی از این کار منصرف شدیم.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران